Windows 10

Microsoft už nebude ďalej upozorňovať používateľov, aby používali Edge keď sa rozhodnú inštalovať Chrome

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli report týkajúci sa vyskakovacieho okna, ktoré nabádalo používateľov k tomu, aby si neinštalovali konkurenčný internetový prehliadač, ale využívali bezpečnejší a rýchlejší Edge. V ozname sa písalo:

„Už máte nainštalovaný Microsoft Edge – bezpečnejší a rýchlejší prehliadač pre Windows 10“

Microsoft na to neskôr reagoval, že sa jednalo len o test v rámci Windows Insider okruhov (testovacie zostavenia Windowsu).

„Vyskúšali sme túto funkciu iba s Insidermi – Program Windows Insider umožňuje spoločnosti Microsoft testovať rôzne funkcie, funkčnosť a spätnú väzbu ešte predtým, než sú sprístupnené širokej verejnosti. Zákazníci aj naďalej majú pod kontrolou a môžu si vybrať prehliadač podľa vlastného výberu.“, povedal hovorca spoločnosti.

Najnovšie vo Windows Insider – Fast Ring okruhu (10 RS5 17760) už upozornenie na využívanie internetového prehliadača Microsoft Edge nenájdeme.

ucel prehliadaca Microsoft Edge
Zdroj: MSP

Zdroj: MSP (1, 2), vlastný, úvodný obrázok: Twitter (Sean Hoffman)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu