Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Microsoft uvoľňuje ďalší build (10159) pre Windows, ktorý prichádza ani nie po 24 hodinách po poslednej aktualizácii

Windows 10

Microsoft práve v týchto chvíľach uvoľňuje ďalší build pre Windows 10 TP  pod označením 10159 v rámci Fast ringu. Jedná sa už o druhý update v priebehu 24 hodín po uvoľnení buildu 10158.

Nižšie vám prinášame vyjadrenie Gabriel Aula týkajúce sa dôvodu ďalšej aktualizácie, ktorá prišla zhruba 24 hodín po oficiálnom vypustení buildu 10158.

Prečo dva buildy prišli za sebou tak rýchlo? Asi ako už viete, buidly vyhodnocujeme v rámci Internal (vnútorného) ringu, ktorý je určený pre inžinierov v OSG a v Microsofte. Ak splnia všetky naše kritéria tak build posúvame ďalej do aplikácie Windows Insider (pozn. redakcia: teda pre bežných používateľov), najprv pre Fast ring a potom pre Slow ring, kde máme istotu stability daného buildu. Build 10158 sme skúšali takmer týždeň a vedeli sme, že to bude „silný“ build a dáta, ktoré sme pozbierali sme využili v novom builde. V builde 10159 sme opravili viac ako 300 chýb. Pôvodne sme nechceli odkladať vypustenie buildu 10158 tak sme sa rozhodli, že ho vypustíme a zároveň budeme pracovať na builde 10159.

Nový build bude dostupný pre prvých používateľov už dnes a ku všetkým by sa mal dostať v najneskôr ku koncu dňa. V prípade ak máte aktívny build 10158 a aktualizujete ho na 10159 tak vám možno vyskočí chyba 0x80246017, následne stačí reštartovať váš PC, ísť späť do Nastavení a skontrolovať možnosť aktualizácie.

 Zdroj: Windowscentral.com

TIP  Microsoft pracuje na inPrivete móde vo Windowse 10. Fungovať bude ako inkognito mód v prehliadači
1 komentár
  1. Jakub says

    pri verzii 10130 mi nefunguje internet..neviete mi s tým pomôcť?

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu