Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Microsoft upravuje bezpečnostné nastavenia vo Windows

zdroj: pixabay.com

Na spoločnosť Microsoft sa spustila vlna kritiky, kvôli postupom zhromažďovania údajov vo Windows 10. S príchodom Creators Update na Windows 10 sa upravili politika Microsoftu. Po nainštalovaní tejto aktualizácie sa používateľom zobrazila nová tabuľka s nastaveniami, v ktorej sa je potrebné rozhodnúť, či a ako budú zhromaždené a využité informácie.

zdroj: mspoweruser.com

Nakoľko však nemajú všetci užívatelia systému Windows 10 nainštalovanú Creators Update aktualizáciu, Microsoft od dnes zobrazuje pop-up okno, ktorá Vás žiada o to, aby ste si pozreli a upravili nastavenia súkromia. Microsoft má občas agresívnu politiku a to sa ukázalo aj tu. Užívatelia majú možnosť iba päťkrát preskočiť a zavrieť toto okno.

zdroj: mspoweruser.com

Rovnako sa Microsoft rozhodol apelovať na ľudí so starším buildom (build 1507 a nižšie) Windows, aby ho čo najrýchlejšie aktualizovali. Microsoft totiž končí s podporou starších verzií a nebude tak prinášať nové aktualizácie, ktoré by Vás mohli ochrániť pred malware útokmi.

zdroj: mspoweruser.com

zdroj: mspoweruser.com

TIP  Xiaomi predstavuje nový Mi Pad 4 PLUS. Lákať bude veľkou batériou a 10“ displejom

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu