Windows 10

Microsoft ukončil podporu pre staršiu verziu Windowsu 10  (verzia 1607). Takto si skontrolujete či sa to týka aj vás

Microsoft od 10. apríla ukončil podporu staršej verzie  Windowsu 10. Konkrétne sa jedná o zostavenie 1607, resp. „Výročnej aktualizácie“. Opatrenie sa priamo dotýka Windowsu 10 vo verzii Home, čo sa týka firemných zákazníkov tak tým podpora ešte nekončí. Budú ju mať 9. októbra.

Spoločnosť Microsoft preto odporúča všetkým používateľom, ktorí bežia na danej verzii systému, aby si aktualizovali svoj Windows na aktuálnu verziu. Výročná aktualizácia bola uvoľnená ešte v lete v roku 2016, teda zhruba pred 20 mesiacmi.

Ako zistím aké zostavenie Windowsu mám vo svojom PC?

  • Ak si nie ste istý akú verziu Windowsu aktuálne používate tak choďte do Nastavení vášho PC > Systém > a z ponuky menu vyberete položku “O/About”. Mala by vám vyskočiť tabuľka ako môžete vidieť nižšie.

    ako zistim aku verziu Windowsu mam nainstalovanu
    Zdroj: vlastný

Mimochodom, spoločnosť Microsoft v týchto dňoch by mala vypustiť ďalšiu veľkú aktualizácie – Spring Creators Update.

Zdroj: vlastný

TIP  Microsoft už nebude ďalej upozorňovať používateľov, aby používali Edge keď sa rozhodnú inštalovať Chrome
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu