NovinkyZaujímavosti

Microsoft: „Sme úplne oddaní našim zariadeniam“

Microsoftu nie vždy všetko vychádza podľa predstáv. Najlepším príkladom je zrejme celá mobilná sféra Microsoftu, ktorá pomaly ale isto upadá na dno. Pred necelým mesiacom internetom začali kolovať ďalšie zaujímavé odhady niektorých spoločností, ktoré spolupracujú s Microsoftom, ktoré predpovedali blízky úpadok a definitívny koniec Surface zariadení z dielne Microsoftu. Predstavitelia technologických spoločností Dell a Lenovo sa zhodli na tom, že celá rada Surface zariadení skončí už v roku 2019, keďže podľa nich neprináša Microsoftu dostatočné zisky a tým pádom preňho nieje celý Surface biznis zaujímavý. Panos Panay tieto špekulácie behom pár dní vyvrátil a povedal, že Surface zariadenia neskončia tak ako Microsoft Band, smartfóny Lumia alebo Groove Music, ktorý sa pomaly ale isto mení na Spotify. Najnovšie túto informáciu potvrdil aj Yusuf Mehdi z Microsoftu, ktorý v rozhovore pre stránku Silicon.uk, povedal celkom odvážne vyhlásenie: „Spoločnosť Microsoft je jej zariadeniam úplne oddaná.“.

Celkom úspešný Windows 10 Mobile nie ale nezarábajúce Surface zariadenia áno?

Táto veta v niektorých z Vás možno vyvolala isté rozhorčenie, keďže by ste ju určite radšej počuli v súvislosti s mobilnou Windows platformou. Na druhú stranu to zase dáva nádej ostatným používateľom Surface zariadení, Xboxu a HoloLens. Yusuf Mehdi ďalej v rozhovore spomínal aj to, že sám verí v úspech najnovšieho laptopu Surface Book 2. Podľa neho je to najlepšie zariadenie pre kreatívnych ľudí, ktorí potrebujú ohromný výkon ich laptopu. Taktiež najnovší Surface Book 2 porovnával s konkurenčným MacBookom Pro, ktorý je podľa jeho slov vo viacerých aspektoch na oveľa nižšej úrovni. Surface Book 2 ponúka lepší celkový výkon a až o 70% dlhšiu výdrž batérie, pričom je podľa neho najnovší Surface laptop dokonalým spojením obrovského výkonu, najlepšieho dizajnu a celkovej všestrannosti.

„Kreativita a tvorba prostredníctvom najnovších technológií sa v posledných rokoch posunula oveľa vyššie a my v tomto trende chceme ďalej napredovať. Chceme aby rada Surface zariadení aj v budúcnosti pokračovala a neplánujeme ju opustiť.“ povedal Yusuf Mehdi na záver rozhovoru. Čo si o týchto vyhláseniach jedného z popredných predstaviteľov Microsoftu myslíte? Že by to Microsoft myslel s niečím konečne úplne vážne a nehodlá s tým tak skoro skončiť? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: Silicon.uk, úvodný obrázok (Microsoft)

Tagy

Jeden komentár

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu