Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Microsoft si placol s Amazonom. Cortana a Alexa budú spolu spolupracovať

Zdroj: vlastný

Počas včerajšieho dňa jeden z najväčších technologických gigantov spoločnosť Microsoft oznámila, že sa púšťa do spolupráce s Amazonom, ktorý je v našich končinách známy skôr ako internetový obchod. Odvetie však druhej menovej spoločnosti je oveľa širšie, pôsobí od potravinárskeho priemyslu, cez hardware až po samotný software.

Spolupráca sa bude týkať osobných asistentiek Cortana a Alexa a mala by spočívať v tom, že cez jednu hlasovú asistentku bude možné využívať funkcie aj tej druhej.

Výsledkom teda bude, že napríklad Alexa bude využívať Cortanu na prístup k e-mailom, kalendáru a k ďalším funkciám. Na druhú stranu prostredníctvom Cortany bude možné využívať sériu ďalších zariadení využívajúcich Alexu (a nie len to). Nato, aby ste mohli využívať službu tej či onej asistentky bude musieť povedať „Hey Cortana, open Alexa“, resp. v opačnom garde „Hey Alexa, open Cortana“. V budúcnosti by spolupráca mala byť oveľa širšie prepojená, a to až tak, že budú automaticky vyhodnocovať príkazy bez toho aby ste povedali „Hey Cortana, open Alexa…“.

Zdroj: businesswire.com, úvodný obrázok (vlastný)

 

TIP  Samsung si dal patentovať technológiu, ktorá dokáže „zregenerovať“ displej po škrabancoch

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu