Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Microsoft si nechal patentovať špeciálne skladacie stylusy, žeby ich zmenšoval kvôli Surface Phone?

Zdroj: Vlastný

Stylusy sú súčasťou takmer každého Surface zariadenia, ktoré Microsoft v posledných rokoch priniesol na trh. Microsoft sa na základe toho, snaží stylusy ku Surface zariadeniam stále vylepšovať a inovovať. Výsledkom rôznych štúdií sú nové nákresy a technológie, ktoré si nechal Microsoft patentovať.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Hlavným aspektom samotných stylusov, je ich veľkosť. Musia nám sadnúť do ruky, tak ako normálne pero a zároveň musia byť spratné, aby sa dali jednoducho uskladňovať, najmä priamo v zariadení. Microsoft sa snaží medzi týmito dvomi aspektami nájsť kompromis a nechce skončiť pri stylusoch, ktoré poznáme zo Samsung zariadení. Stylusy zo Samsung smartfónov sú väčšinou malé, úzke a neergonomické, no samozrejme, svoj účel spĺňajú.

Microsoft vyriešil problémy so stylusmi v najnovších patentoch a dúfajme, že ich niekedy uvidíme aj ako súčasť nových Surface zariadení, napríklad pri Surface Phone, keďže všetko nasvedčuje tomu, že sa Microsoft tieto stylusy snaží zmenšovať stále viac a viac pre jednoduchšie uskladnenie.

Na samotných stránkach patentového úradu sa nachádzajú 3 typy stylusov s rôznou “skladacou” technológiou. Prvý nákres zobrazuje stylus zložený z dvoch motýlikových častí. Jeden slúži ako konštrukcia a druhou časťou dokážete jednoducho hýbať. Pre lepšie uskladnenie stačí jednoducho stylus zložiť a motýlikové časti, z ktorých sa stylus skladá, majú zabezpečiť výbornú ergonómiu pri písaní a kreslení.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Druhý nákres zobrazuje skladací stylus, zložený z dvoch častí. Tento typ stylusu by sa mal pri potrebe vloženia do zariadenia, jednoducho roztvoriť presne v polovici, pričom na jednej strane by sa nachádzali akési pánty, vďaka ktorým by obe časti stylusy držali pokope.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Na poslednom nákrese sa nachádza o čosi zložitejší nákres. Stylus by bol taktiež rozdelený na polovicu, no druhá polovica by sa rotáciou vytiahla z vnútra prvej časti. Po vytiahnutí druhej časti by sa stylus zložil a bol by pripravený na plnohodnotné požívanie.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Všetky nákresy vyzerajú trošku komplikovane, no môžno ich aj napriek tomu niekedy uvidíme v realite. Ako Vám sa pozdávajú tieto nákresy?

Zdroj: mspoweruser.com

 

1 komentár
  1. tomas says

    Ten prvý je podla mňa najlepsi

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu