NovinkyWindows 10 Mobile

Microsoft sa plánuje sústrediť aj na koncových spotrebiteľov Windows Phone platformy

To, že Microsoft interne testuje novú verziu Windows 10 Mobile, ktorá by mala byť určená pre Surface Phone nie je žiadnym tajomstvom ako ani to, že súčasná verzia OS bude podporovaná do roku 2019.

Na stránke Microsoftu sa však objavil inzerát hľadajúci senior manažéra pre mobilnú divíziu, ktorý na prvý pohľad prezrádza viac ako sa zdá. Podľa neho spoločnosť hľadá manažéra, ktorý má pracovať prioritne na Windows Mobile platforme pričom jeho náplňou práce nebudú len firemný zákazníci, ale aj koncoví spotrebitelia.

„…Budete súčasťou silného tímu, ktorý bude vykonávať funkcie so sústredením firemných partnerov, OEM partnerov a koncových spotrebiteľov, ktorí využívajú Windows Mobile…“, píše sa v inzeráte.

Na prvý pohľad sa to môže zdať ako nezaujímavá informácie, ale na druhej strane je veľmi dôležité to, že spoločnosť plánuje pracovať aj na Windows Mobile platforme, ktorá nie je určená len pre firemných zákazníkov. V každom prípade dôležitú úlohu bude zohrávať nie len to ako sa ujme na trhu Surface Phone, ale aj to či budú dostupné nové a hlavne cenovo dostupné zariadenia.

Veríte ešte v to, že Microsoft to myslí s budúcnosťou mobilnej platformy vážne?

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu