Windows 10

Microsoft radikálne zmení prehliadač Edge príchodom Fall Creators Update aktualizácie

Microsoft Edge je natívny prehliadač, ktorý prišiel s Windowsom 10. Od tej doby sme mohli vidieť preňho radu vylepšení, od tých základných ako sú výkonnostné aktualizácie cez pridanie nových funkcií ako sú rozšírenia, nové možnosti práce s viacerými oknami či podporou technológie Windows Ink.

Zdroj: TheVerge

Spoločnosť však s prácami na prehliadači nekončí, totiž s veľkou aktualizáciou Fall Creators Update by mala priniesť opäť ďalšie vylepšenia. Tým „klasickým“ je zvýšená výkonnosť aplikácie, kde to však nekončí. Najvýraznejšou novinkou bude implementácia rozhrania Microsoft Fluent Desing System, ktorý prinesie nové grafické prvky. Ďalšou novinkou bude aj integrácia progresívnych webových aplikácií (PWA), po ktorými si môžete predstaviť webové stránky správajúce sa ako aplikácie. V preklade to znamená, že webové stránky poskytnú koncovým používateľov viacero možností interakcií, vrátané upozornení čí práce v offline režime.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Microsoft „varuje“ používateľov systému Windows 10, aby si neinštalovali prehliadač Chrome alebo Firefox
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu