NovinkyWindows 10

Microsoft prisľúbil, že „vynútené“ sťahovanie inštalačných balíčkov ako to bolo pri Windows 10 sa nebude už opakovať

Inštalácia bezplatného Windowsu 10, ktorá bola dostupná používateľov Windows 7 a 8.1 počas prvého roku od oficiálneho predstavenia desiatky bola sprevádzaná viacerými nepríjemnosťami. Jednou z nich boli aj otravné reklamy „Získajte Windows 10“, ktoré neboli každému pochuti, ale na druhej strane sa dali očakávať. Predsa Microsoft by bol hlúpy ak by nevyužil priestor, ktorý mu poskytovali jeho predošlé verzie OS.

Zdroj: vlastný

V súvislosti s propagáciou Windowsu 10 to však nebolo všetko, problémovejšie bolo skôr to, že hoci používateľ, ktorý neprejavil záujem o inštaláciu a zrušil okno prostredníctvom krížika, tak aj napriek tomu stiahol na svoj disk inštalačný balíček, ktorý mal aj niekoľko GB. Na tento problém poukázalo nemecké združenie Verbraucherzentrale Baden-Württemberg, ktoré toto správanie aj ešte v roku 2016 napadlo. Výsledkom tohto sporu nakoniec je, že nemecká pobočka Microsoftu dala vyhlásenie do budúcna, že takéto správanie sa nebude už opakovať: „Microsoft je povinný vyhnúť sa sťahovaniu inštalačných dát pre nové operačné systémy na pevný disk používateľa bez jeho explicitného povolenia.“

Vyzerá to tak, že nemecké združenie dosiahlo „Pyrrhovo víťazstvo“ , vzhľadom na to, že Microsoft dnes bezplatnú inováciu na Windows 10 už neponúka. Ostáva nám už len veriť, že podobnému kroku sa Microsoft v budúcnosti už neuchýli, to však ukáže čas.

Zdroj: ZDnet

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu