NovinkyWindows aplikácie

Microsoft prináša pre Android a iOS zariadenia aplikáciu Photos Companion, ktorá vám prenesie fotografie z smartónu do PC | APLIKÁCIE

Photos Companion je nová aplikácia z kuchyne Microsoftu, ktorá sa zrodila v rámci projektu Microsoft Garage.

Aplikácia je primárne určená na prenos fotografií a obrázkov zo smartfónu do počítača. Funguje na veľmi jednoduchom princípe, prenos dát prebieha prostredníctvom pripojenia k Wi-Fi siete za podmienky, že sú na nej pripojené obe zariadenia súčasne.

Na to aby prenos prebehol potrebujete samozreme aplikáciu stiahnuť do vášho smartfónu. Následne otvorte aplikáciu Fotografie v počítači kde rozkliknite položku Importovať a následne zvoľte možnosť „Z mobilného zariadenia cez Wi-Fi“.

Zdroj: vlastný

Následne vám vyskočí QR kód, ktorý musíte oskenovať. Potom sa vám v smartfóne zobrazí ponuka s fotografiami a obrázkami, z ktorých si už len vyberiete konkrétne súbory, ktoré chcete preniesť do smartfónu.

Aplikáciu aktuálne stiahnete ako pre Android tak aj pre iOS zariadenia. Pre Windows Phone bohužiaľ aplikácia nie je aktuálne dostupná.


Photos Companion
Photos Companion
Price: Free

Zdroj: Microsoft

TIP  Čoskoro bude predstavený jeden z najočakávanejších smartfónov – OnePlus 6T. Poznáme oficiálny dátum!
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu