NovinkyTECH

Microsoft prichádza s ďalšou veľkou akvizíciu bezpečnostnej firmy Hexadite

Bezpečnosť na internete je dlho jednou z hlavných tém, ktorá sa dostala výraznejšie do popredia v posledných dňoch počas jedného z najväčších kybernetických útokov na svete, ktorý okrajovo zasiahol aj naše končiny prostredníctvom malvéru WannaCry. Výsledkom toho bolo, že viacero používateľov si muselo „zakúpiť“ odblokovanie svojho PC. Aj táto situácia poukázala na dôležitosť zabezpečenia ako aj na zraniteľnosť používateľov či dokonca samotných spoločností.

Microsoft už dlho iniciuje, že  každoročne bude investovať viac a viac peňazí do bezpečnosti „internetu“, a takouto najnovšou investíciou by mala byť spoločnosť Hexadite, ktorá má korene v americkom Bostone. S informáciami prišiel izraelský finančný denník Calcalist.

Spoločnosť Hexadite má sídlo v Bostone a výskumné centrum v Izraeli. Svojim zákazníkom poskytuje najmä technológiu založenú na automatizácii reakcií proti kybernetickým útokom, ktorá zvyšuje produktivitu a znižuje tak náklady pre spoločnosti.

Microsoft sa oficiálne zatiaľ k tejto akvizícii nevyjadruje, avšak podľa dostupných informácií sa hovorí o celkovej investícii spoločnosti na úrovni okolo 100 miliónov dolárov.

Zdroj: Reauters.com

TIP  Že hry na smartfónoch nie sú atraktívne pre hráčov hier? Omyl, PUBG sa chváli 20 miliónmi aktívnych hráčov denne
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu