Novinky

Microsoft predal o 10 % smartfónov viac ako v roku 2014

Pred pár týždňami sme vám priniesli článok, v ktorom sme vás informovali o prepustení viac ako 7,800  zamestnancov mobilnej a hardvérovej divízie a odpise 7,6 milióna dolárov súvisiacich s akvizíciou Nokie. Mnohí fanúšikovia Windows telefónov vtedy kritizovali tento krok, ktorému pripisovali zhoršovanie pozície Windows zariadení na trhu, ale opak je pravdou.

Podľa správy Microsoftu, ktoré vydáva pravidelne v štvrťročných intervaloch sa podarilo tomuto technologickému gigantovi predať až 8,4 milióna zariadení za predchádzajúci kvartál, čo predstavuje nárast predajnosti Windows telefónov o 10 % oproti porovnaniu za rovnaké časové obdobie minulého roka. Hoci to znie pozitívne, dokonca by sme mohli povedať, že je to dobrá správa pre všetkých fanúšikov Windows zariadení, tak v konečnom dôsledku celkové zisky spoločnosti z predaja smartfónov klesli. Avšak nejedná sa o žiadnu neočakávanú informáciu keďže politika Microsoftu v tom čase bola nastavená o 180 % opačne ako súčasná stratégia Microsoftu, o ktorej nás informoval len nedávno nový CEO Microsoftu Nadella. Mimochodom, Microsoft predal 19,4 milióna „hlúpych“ telefónov za sledované obdobie, čo predstavuje takmer 2,5-krát väčší objem predaja ako predaných smartfónov, ale na druhej strane predaj poklesol o 11 miliónov kusov „hlúpych“ telefónov v porovnaní s rovnakým časovým obdobím z minulého roka.

Celkové príjmy spoločnosti poklesli o 748 miliónov dolárov (38 %). Avšak treba brať do úvahy, že Microsoft taktiež znížil aj náklady na výrobu smarfónov o 590 miliónov dolárov (31 %), teda v konečnom dôsledku Microsoft zarobil menej zhruba „len“ o 160 miliónov dolárov.

Ako hodnotíte vy tieto výsledky?

 Zdroj: správa spoločnosti Microsoft

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu