Novinky

Microsoft pracuje na novom systéme, ktorý predĺži výdrž batérie

Výdrž batérie na našich smartfónoch, laptopoch, či iných zariadeniach hoci sme v 21. storočí tak nie je po pravde nič moc. Avšak, Microsoft začal pracovať na novej technológií, ktorá by mohla predĺžiť životnosť batérie aj na súčasných zariadeniach bez potreby výmeny akumulátora. Nová technológia “The Software Defined Batteries” od Microsoftu totiž funguje na softwarovom princípe, ktorý optimalizuje jej využívanie počas dňa ako aj jednotlivé časti batérie, a dokonca sa bude učiť zvyky samotného používateľa.

Napríklad, systém dokáže rozpoznať, že tablet nabíjate pravidelne každý deň o 14:45, a potom máte dlhú prezentáciu v PowerPointe o 15:00. To znamená, že počítač zistí, že počas tejto doby krátkeho nabíjania musí zapnúť funkcionalitu „Quick Charge“, aby ste mohli s prezentáciou pracovať načas.

Ďalší používatelia môžu   počítač primárne používať na e-maily a Word dokumenty počas dňa, a neskôr ho využívajú na sledovanie videí napríklad počas cesty vlakom alebo autobusom. Systém v takomto prípade automaticky optimalizuje využívanie batérie, aby ste mohli počítač či tablet alebo smartfón využívať počas celého dňa, bez toho aby ste museli hľadať zásuvku.

Čo na to hovoríte, uvítali by ste takúto softwarovú technológiu vo vašom laptope či smartfóne?

Zdroj: WMpowerusers.com, zdroj obrázku adam.cas.sk

TIP  Že hry na smartfónoch nie sú atraktívne pre hráčov hier? Omyl, PUBG sa chváli 20 miliónmi aktívnych hráčov denne
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu