Windows 10

Microsoft potvrdzuje, že prvé zariadenia s Windows 10 na ARM procesoroch príde ešte v priebehu tohto roka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft a spoločnosť Qualcomm pracujú na prinesený ARM procesorov s Windows 10. Mohli sme byť už aj svedkami viacerých demonštrácií kde bolo ukázané ako beží Windows 10 na tomto type procesore.

Neskôr internet zavalili informácie o tom, že spoločnosť Intel môže ohroziť celý tento projekt. Dôvodom mal byť emulátor, ktorý prekladá X86 kód na ARM. Údajne má porušovať viacero autorských zákonov ich spoločnosti. Koniec koncov, po vyhláseniach Intelu sa zľahla zem po nových informáciách týkajúcich sa tohto projektu. Či došlo k nejakej dohode na pozadí alebo vysvetlení si vzniknutej situácie nevedno.

Hovorca spoločnosti Microsoft počas včerajšieho dňa uisťoval verejnosť, že Windows 10 ARM príde do konca tohto roka, tak ako bolo viackrát referované.

„Sme na ceste, aby sme videli Windows na Snapdragon zariadeniach v priebehu tohto roka, tak ako sme to iniciovali. Microsoft a Qualcomm pokračujú na prácach s ich OEM partnermi ako ASUS, HP a Lenovo, aby priniesli Always Conncected zariadenia s LTE pripojením a skvelou výdržou batérie na trh…“.

Ak by vás zaujímali hlavné výhody ARM procesorov s Windowsom 10, tak dávnejšie sme tejto téme venovali v článku „Qualcomm zhrnul hlavné výhody mobilných ARM procesorov s Windows 10“.

Zdroj: MS

TIP  3 funkcie, ktoré by sme radi videli v novom Windowse 10, ktorý príde čo nevidieť
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu