Novinky

Microsoft potvrdil dostupnosť hlasovej asistentky Cortana pre Android a iOS

Už dávnejšie sme vám priniesli viacero článkov o tom, že Microsoft uvažuje sprístupniť hlasovú asistentku Coratana aj pre konkurenčné operačné systémy, avšak stále sa jednalo len o nepotvrdené „špekulácie“, ktoré dnes Microsoft potvrdil prostredníctvom portálu Androidauthority.com.

Cortana pre Android a iOS by sa mala dostať k požívateľom v podobe aplikácie už koncom júna tohto roka, avšak podľa dostupných informácií sa nebude jednať o plnohodnotnú Cortanu ako sme na ňu zvyknutí vo Windows Phone zariadeniach a to z dôvodu, že existujú určité obmedzenia v prípade ak aplikácia nie je stopercentne integrovaná do samotného systému. Avšak na druhej strane podľa vyjadrení vývojárov používatelia by nemali byť ukrátení o väčšinu funkcionalít ako sú na Windows Phone či Windows zariadeniach.

Cortana je  dnes jednou z najpopulárnejších častí Windows Phone zariadení, ktorá je už  dostupná aj vo Windows 10 TP. Sami sme zvedaví ako obstojí u konkurencie, ale pevne veríme, že si získa dostatočný „fanklub“ aj mimo Windows komunity, ktorý by v konečnom dôsledku mohol pomôcť aj nám.

TIP  Už o pár dní sa dočkáme novej generácie Xiaomi Huami Amazfit chytrých hodiniek. PS: prinesú revolučnú technológiu
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu