ANDROIDNovinky

Microsoft potom čo opustil Windows Mobile platformu tak ide dobíjať ďalšie Android smartfóny. Získal silného partnera

Hoci Microsoft to s Windows 10 Mobile platformou v podstate zabalil a už ju len udržuje v „kóme“ tak so svojimi službami ako sú Cortana, Microsoft Edge, Outlook a ďalšie sa rozhodol dobíjať ďalšie Android smartfóny.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft priniesol svoje služby na Android a iOS zariadenia a ich snaha rozpínať sa na konkurenčných platformách žnie pomaly, ale isto úspech. Spomenúť môžeme napríklad Microsoft Launcher, ktorý je jeden z najpopulárnejších na Android platforme. Najnovšie však ohlásil spolupráci so spoločnosťou Cheetah Mobile, ktorá stojí za populárnym Launcherom CM, ktorý má viac ako 100 miliónov stiahnutí.

Spoločnosti sa dohodli, že Cheetah Mobile integruje viacero služieb Microsoftu do ich launcheru.

„Partnerstvo so spoločnosťou Microsoft dokonale zapadá do poslania našej spoločnosti Cheetah, aby sme urobili svet inteligentnejším a výkonnejším prostredníctvom mobilných aplikácií s AI technológiami. Spoločnosť Cheetah je dnes lídrom pokiaľ ide o personalizačné možnosti, ale teraz s Cortanou môžeme priniesť viac inteligentných služieb.“, hovorí FU Sheng, generálny riaditeľ spoločnosti Cheetah Mobile.  

CM Launcher s integrovanou Cortanou bude k dispozícii najskôr v USA, Británii, Kanade a v Austráli a to od januára 2018. Do budúcna spoločnosť uvažuje, že ju rozšíri aj do ďalších regiónov.

Zdroj: vlastný, MS, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Nový Razer Phone 2 príde už 10. októbra. Čo máme od neho očakávať?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. Nech urobia windovs ovládanie, nastavenie, domovsku obrazovku, proste všetko na android a možno budem uvazovat o prestupeni ked nebude ina alternatíva s windowsom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu