NovinkyZaujímavosti

Microsoft ponúka používateľom Lumií 950 smiešnu zľavu $50 na smartfón Samsung Galaxy S9

Najnovšie smartfóny od spoločnosti Samsung, Galaxy S9 a S9+, boli predstavené len nedávno, no po pár dňoch ich do svojej ponuky vložila aj spoločnosť Microsoft. Tá minulý rok ponúkala špeciálnu edíciu smartfónu Samsung Galaxy S8, no v podstate sa nejednalo o nič výnimočné a v smartfóne sa nachádzalo iba zopár predinštalovaných aplikácií. Microsoft v tomto trende bude zrejme pokračovať a svojim zákazníkom ponúka aj čiastočne zlacnený nový Samsung Galaxy S9. Vo väčšine prípadov sa ale podľa nás jedná o výsmech zákazníkom, pretože odkupné ceny za niektoré smartfóny sú naozaj smiešne.

Kúpna cena za Lumiu 950 je naozaj výsmech zákazníkom

Začnime hornou hranicou, ktorú Microsoft svojim zákazníkom ponúka. Horná hranica je nastavená na $350, no tá platí iba pri odkúpení takmer nových smartfónov vo vynikajúcom stave. Samozrejme, kúpnu cenu si nevyberáte vy, ale spoločnosť Microsoft a vďaka tomu sú ceny za niektoré zariadenia naozaj až smiešne malé. Najlepším príkladom je smartfón Lumia 950, ktorý je v podstate stále vlajkovou loďou spoločnosti Microsoft. Tento smartfón je doteraz veľmi populárny vo svete Windows 10 Mobile smartfónov aj napriek tomu, že je táto platforma mŕtva už viac ako pol roka. Microsoft už v minulosti sám povedal, že chce podporiť prechod svojich zákazníkov na iné platformy, pretože v mobilnom svete už nevidí žiadnu perspektívu. Každý by teda očakával, že Microsoft to majiteľom Lumií akosi uľahčí a najnovšiu vlajkovú loď Samsungu im zlacní o čosi viac. Žiaľ, Microsoft si všetky tieto fakty zrejme absolútne neuvedomuje a za starú Lumiu 950 a 950 XL vo vynikajúcom stave Vám momentálne ponúka zľavu $50, čo takmer vyhodíte za obyčajnú výmenu batérie.

„Lukratívna ponuka“ je samozrejme dostupná iba v USA

Podľa nás a takmer všetkých používateľov fóra Reddit, kde sa informácie o odkupných cenách objavili, sa jedná o naozaj znepokojujúci fakt. Pokiaľ chce spoločnosť Microsoft, aby jej zákazníci prešli na konkurenčnú platformu, prečo im to aspoň čiastočne neuľahčí? Rozdiel $50 zrejme určite nepresvedčí nikoho, aby presedlal na úplne iný typ smartfónu a na diametrálne odlišný operačný systém. Aby bolo jasné, Microsoft túto „lukratívnu“ ponuku uviedol iba na trhu v USA.

Zdroj: Reddit

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu