NovinkyWindows 10

Microsoft ponúka bližší náhľad na Fluent Design System (Projekt Neon) | VIDEO

Počas včerajšieho dňa sme vám priniesli prvé informácoe ohľadne Fluent Design System, resp. Projektu Neon, ktorý by mal priniesť úplne nové grafické prvky do systému Windows 10.

V rámci prezentácie tohto projektu na pódiu odzneli slová „Ihrisko sa rozširuje“, čím Microsoft hovoril o tom, že Windows bol navrhnutý roky dozadu pre veľké 2D displeje, avšak rodina Microsoft zariadení sa pomaly, ale isto rozrastá a postupne prichádzajú menšie či väčšie 2D displeje, ktoré ponúkajú 3D rozhranie (napr. zmiešaná realita, HoloLens,…).

Zdroj: Neowin.net

Podľa všetkého integrácia Fluent Design System príde vo viacerých vlnách a jedná z nich by mala byť už spolu s veľkou aktualizáciou Fall Creators Update, ktorá by mohla na naše PC zariadenia ako aj smartfóny zavítať už počas tejto jesene.

Momentálne Fluent Design System môžeme nájsť vo viacerých aplikáciách v prvotných fázach ich vývoja. Nižšie si však môžete pozrieť zaujímavý náhľad rozhrania viacerých aplikácií ako by to mohlo na konci dňa vyzerať.

 Fluent Design System

Ako ste mohli vidieť vyššie Fluent Design System je skutočne výrazná zmena v rámci rozhrania systému, ktorá podľa nášho názoru by mohla posunúť Windows o ďalší krôčik dopredu. Čo na to hovoríte vy?

Zdroj: Youtube.com via Neowin, úvodný obrázok (vlastný)

 

TIP  Microsoft „varuje“ používateľov systému Windows 10, aby si neinštalovali prehliadač Chrome alebo Firefox
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu