TECHZaujímavosti

Microsoft plánuje ovládnuť čínsky trh s umelou inteligenciou

Microsoft plánuje vytvoriť otvorenú platformu medzi štyrmi prestížnymi čínskymi univerzitami na zdieľanie údajov a nástrojov spojených s umelou inteligenciou. Platforma bude študentom a profesorom užitočná pri učení sa, aby sa neskôr zlepšila práca s AI. Microsoft sa tak čo najrýchlejšie snaží vybudovať si stabilné miesto na trhu s umelou inteligenciou a strojovým učením. Výhodou pre Microsoft je, že spoločnosti ako Google alebo Amazon nemajú na čínskom trhu partnerstvá. Konkurencia je však napriek tomu veľká, keďže miestny rivali ako napríklad Baidu Inc, Alibaba Group Holding Ltd alebo Tencent Holdings Ltd na trhu úplne dominujú.

Budúcnosť AI od Microsoftu

Microsoft tvrdí, že globálne sústreďuje vyše 8000 pracovníkov so zameraním na umelú inteligenciu a jej produkty a vylepšovanie. Zvýšené investície do umelej inteligencie sú vyvolané hlavne neustále narastajúcim záujmom o toto odvetvie. Aby teda Microsoft držal krok s ostatnými rivalmi ako Google, Facebook alebo Apple, plánuje spojiť viaceré čínske inštitúcie a presadiť sa na trhu.

Výkonný viceprezident Harry Shum na Microsoft AI Inovate udalosti povedal, že Microsoft sa plánuje na vyvýjajúcom čínskom trhu presadiť kvôli globálnej perspektíve. Na vlastnom predstavení v Beijingu, ktoré sa odohralo len tento pondelok ukázali svoj systém čipov umelej inteligencie – Project Brainwave a digitálneho četového asistenta – Xiaolce. Ten dokáže nie len napodobňovať hlasy ľudí, takisto dokáže viesť konverzáciu a dokonca skladať básne.

TIP  Ohúrili vás nové smartfóny od Apple? Ak nie tak nezúfajte, čoskoro technologickí giganti predstavia tieto vlajkové lode

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: Pixabay.com

Tagy
Ukáž viac
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu