Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Microsoft oznámil počas Buildu 2018 významnú zmenu týkajúcu sa dizajnového jazyka Fluent Desing. Ťažiť budú z toho hlavne vývojári a používatelia

zdroj: youtube.com

Seattle ako každý rok tak aj tento hostí jednu z najväčších akcií spoločnosti Microsoft – Build 2018, ktorý bude zásobovať novinkami fanúšikov Windows platformy najbližšie dni.

Určite si spomínate keď Microsoft zhruba takto rok dozadu začal spomínať a následne aj implementovať nový dizajnový jazyk Fluent Desing, ktorý sa sústreďuje na 5 hlavných prvkov, ktorými sú: Svetlo, Hĺbka, Pohyb, Materiál a Mierka. Viacero dizajnových zmien sme mohli vidieť nie len v aplikáciách, ale aj v samotnom rozhraní Windowsu 10. Napríklad Jarná aktualizácia priniesla redizajn Nastavení počítača, zmeny v ponuke Štart a ďalšie.

Microsoft uľahčuje prácu vývojárom

Najnovšie, novinky sa týkajú schopnosti vývoja webových aplikácií s prvkami Fluent dizajnu bez toho, aby vývojári mali obavy o zásobník používateľských rozhraní. Znamená, že vývojári budú môcť vytvárať nové UWP aplikácie pre Windows prostredníctvom flexibilnejších a výkonnejších ovládacích prvkov XAML (pozn. redakcie: XAML UI framework pre Windows poskytuje rozsiahlu knižnicu ovládacích prvkov, ktoré podporujú vývoj používateľského rozhrania) bez ohľadu na to, aký užívateľský balík používajú – či už ide o Windows Forms, WPF alebo natívny Win32.

Čo to znamená pre koncových používateľov? Určite vítanú zmenu, ktorej cieľom je prilákať ako aj pomôcť vývojárom pri vývoji nových aplikácií, z ktorých budú profitovať hlavne používatelia platformy Windows.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (Microsoft)

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu