Windows 10

Microsoft oznámil počas Buildu 2018 významnú zmenu týkajúcu sa dizajnového jazyka Fluent Desing. Ťažiť budú z toho hlavne vývojári a používatelia

Seattle ako každý rok tak aj tento hostí jednu z najväčších akcií spoločnosti Microsoft – Build 2018, ktorý bude zásobovať novinkami fanúšikov Windows platformy najbližšie dni.

Určite si spomínate keď Microsoft zhruba takto rok dozadu začal spomínať a následne aj implementovať nový dizajnový jazyk Fluent Desing, ktorý sa sústreďuje na 5 hlavných prvkov, ktorými sú: Svetlo, Hĺbka, Pohyb, Materiál a Mierka. Viacero dizajnových zmien sme mohli vidieť nie len v aplikáciách, ale aj v samotnom rozhraní Windowsu 10. Napríklad Jarná aktualizácia priniesla redizajn Nastavení počítača, zmeny v ponuke Štart a ďalšie.

Microsoft uľahčuje prácu vývojárom

Najnovšie, novinky sa týkajú schopnosti vývoja webových aplikácií s prvkami Fluent dizajnu bez toho, aby vývojári mali obavy o zásobník používateľských rozhraní. Znamená, že vývojári budú môcť vytvárať nové UWP aplikácie pre Windows prostredníctvom flexibilnejších a výkonnejších ovládacích prvkov XAML (pozn. redakcie: XAML UI framework pre Windows poskytuje rozsiahlu knižnicu ovládacích prvkov, ktoré podporujú vývoj používateľského rozhrania) bez ohľadu na to, aký užívateľský balík používajú – či už ide o Windows Forms, WPF alebo natívny Win32.

Čo to znamená pre koncových používateľov? Určite vítanú zmenu, ktorej cieľom je prilákať ako aj pomôcť vývojárom pri vývoji nových aplikácií, z ktorých budú profitovať hlavne používatelia platformy Windows.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (Microsoft)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu