Novinky

Microsoft sa sústredí na low-end, biznis a high-end zariadenia

Microsoft po oznámení prepustenia 7,800 zamestnancov z mobilnej a hardvérovej divízie spoločnosti a odpise 7,6 milióna dolárov súvisiacich s akvizíciou Nokie v minulom roku prichádza s ďalšou novinkou týkajúcou sa zmeny stratégie výroby smartfónov. Podľa e-mailu, ktorý poslal CEO Microsoftu Satya Nadella by sa Microsoft mal zamerať na tri druhy smartfónov.

Konkrétne na:

  • low-end (tzv. „Value phones“),
  • biznis,
  •  high-end zariadenia.

Ďalej, podľa slov Nadellu by sme sa mali dočkať každý rok po dvoch zariadeniach z každej kategórie čo určite ocenia hlavne náročnejší používatelia telefónov, keďže Microsoft (resp. Nokia) na segment high-end zariadení častokrát „zabúda“ a nemá problém predstaviť jeden high-end telefón aj na dlhšie časové obdobie ako je jeden rok.

Aký je váš názor na takto razantnú zmenu politiky Microsoftu?

Zdroj: Neowin.net

TIP  Nebaví ťa vysávanie? So Xiaomi robotom ťa bude baviť! Dostupný je z EÚ skladu. Doma ho môžeš mať už o pár dní | TIP REDACIE
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu