NovinkyWindows 10

Microsoft oslovil spoločnosť Nvidia aby sa spolupodieľala na projekte Windows 10 na ARM

Nie je žiadnou novinkou, že Microsoft spolu so spoločnosťou Qualcomm už dlhšiu dobu pracuje na projekte Windows 10 na ARM procesoroch. V posledných mesiacoch sme boli svedkami aj prvých benchmarkových testov, ktoré dopadli vynikajúco. Počas septembra sa na internete objavila správa o tom, že Microsoft chce prvé zariadenia s procesormi ARM, ktorých najväčšou výhodou je nízka spotreba energie, priniesť na trh už koncom tohto roka.

Zdroj: trustedreviews.com

Microsoft túto „hru“ nechce hrať iba s Qualcommom

Dlhšiu dobu sa hovorilo aj o spoločnosti Intel, ktorá by podobný typ procesorov mohla priniesť na trh už tento rok. Neskôr avšak samotný Intel ohrozil celý projekt Windows 10 na ARM, pretože vykonal niektoré zmeny v emulátore, ktorý prekladá X86 kód pre ARM procesor. Postupom času sa všetko dalo do poriadku a projekt úspešne napredoval, no Microsoft sa zrejme nechce spoliehať iba na Qualcomm. V poslednej dobe sa objavili špekulácie o tom, že Microsoft uvažuje aj nad spoluprácou so spoločnosťou MediaTek a taktiež aj so spomínaným Intelom. Tieto informácie neboli úplne potvrdené, no práve včera sa na internete objavili správy o ďalšej spoločnosti, ktorú Microsoft údajne oslovil.

Zdroj: Nvidia

Reč je o spoločnosti Nvidia, ktorá je známa najmä kvôli vynikajúcim grafickým čipom. Tá sa momentálne zameriava na trh s autonómnymi vozidlami, ktorý zatiaľ nieje úplne preskúmaný a ponúka kopu možností a veľký priestor na experimenty. Nvidia momentálne nevydala žiadne oficiálne stanovisko ku požiadavke Microsoftu, no budúca spolupráca sa nevylučuje. Zapojenie spoločnosti Nvidia do projektu Windows 10 na ARM by určite prinieslo ovocie a samotná spoločnosť v tomto projekte vidí potenciál, no v najbližších mesiacoch sa ničoho závažného zrejme nedočkáme. Dobrou správou avšak je to, že sa Microsoft nespolieha na jediného partnera a dáva možnosť viacerým spoločnostiam, ktoré by mohli produkty Microsoftu výrazne posilniť a vylepšiť.

Horúce novinky o Windows 10 na ARM prídu už 5. decembra

Pomaly sa blíži koniec roka 2017 a zatiaľ sme sa nedočkali oficiálnej správy o Windows 10 na ARM zo strany Qualcommu. Nové informácie by mali na povrch vyplávať už o 2 dni na nadchádzajúcej konferencií Snapdragon Technology Summit Keynote (5. decembra). Dúfajme, že nám Qualcomm prezradí o tomto zaujímavom projekte o čosi viac a čoskoro sa dočkáme prvých funkčných zariadení.

Zdroj: windowslatest.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu