Novinky

Microsoft robí ústupky, ponechá vám 15 GB priestor na OneDrive. Pozrite sa ale čo preto musíte urobiť

Ešte v novembri sme vám priniesli článok, v ktorom sme písali o plánoch Microsoftu redukovať dátový priestor pre cloud OneDrive. Dôvodom tohto kroku malo byť správanie viacerých používateľov tejto služby, ktoré viedlo k  spraveniu si z tohto úložiska „externý hardisk“ s kapacitou presahujúcou desiatky TB dát.

V najnovších vyjadreniach Microsoftu sa tento technologický gigant ospravedlnil za vyjadrenia, ktoré zneli ako „obvinenie“ zákazníkov, že využívajú ich služby, avšak v konečnom dôsledku Microsoft svoje plány týkajúce sa redukcie priestoru nezmenil, ale ponúkol alternatívu, ktorá môže byť zlatou strednou cestou.

Pre používateľov Office 365 Home ostane priestor s 1 TB dát a zákazníci, ktorí budú nespokojní s zrušením neobmedzeného priestoru dostanú finančne odškodnenie.

Zákazníci, ktorí využívajú OneDrive bezplatne a majú v ňom nahratých viac ako 5 GB dát dostanú na rok predplatné služby Office 365 Personal s 1 TB priestoru.

A na záver treba ešte dodať, že bolo umožnené zákazníkom si ponechať 15 GB priestor dát bezplatne aj s bonusom ďalších 15 GB priestoru v prípade ak nahrávate zo svojho smartfónu fotky do cloudu, ale budete musieť preto vyvinúť drobnú aktivitu, registrovať sa na stránke aka.ms/onedrivestorage.

OneDrive

Ste spokojný s takýmto riešením?

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu