NovinkyWindows 10

Microsoft omylom vyradil niektorých Windows Insiderov. Môže za to zatiaľ neznáma chyba v systéme

August 2017 bol pre operačný systém Windows 10 naozaj podstatný mesiac. Microsoft nám v auguste predstavil ďalší Windows Insider okruh, ktorý všetci dobre poznáme pod názvom Skip Ahead. Insideri v okruhu Skip Ahead dostávajú najnovšie buildy úplne v počiatočnom štádiu, takže sa vývoj aktualizácií pre klasických používateľov ešte viacej urýchľuje a vylepšuje. S týmto okruhom sa doposiaľ nespájali žiadne problémy a Insideri boli väčšinu času naozaj spokojní. Microsoft pred pár dňami ale nechcene odstránil veľké množstvo používateľov z okruhu Skip Ahead.

Nebol to úmysel

Množstvo Windows Insiderov v okruhu Skip Ahead v posledných dňoch obdržalo notifikáciu o tom, že ich nastavenia Windows Insider obsahu boli vrátené do pôvodného stavu a ich systém bol downgradeovaný na nižší okruh, čiže Windows Insider Fast Ring. V Microsofte túto chybu objavili na počudovanie celkom skoro, potvrdila to aj samotná Dona Sarkar, vedúca celého Windows Insider programu pre Windows 10.

Po jej Tweete sa Insideri dočkali aj oficiálneho vyhlásenia zo strany Microsoftu, ktoré sa objavilo na Twitteri Windows Insider. V Tweete sa píše, že sa na odstránení tejto chyby aktívne pracuje a pokiaľ budú mať nové informácie o tejto chybe, určite používateľov oboznámia s tým, o čo vlastne ide.

TIP  Google omylom spustil reklamu na ešte oficiálne nepredstavené zariadenia. Okrem smartfónu Pixel 3 Google predstaví pravdepodobne aj nový Pixelbook

Po pár hodinách sa na opäť tom istom Twitteri objavili “dobré správy”. Tím vývojárov v Microsofte prišiel na pôvodnú príčinu tejto chyby a aktívne sa podieľali na oprave kódu. Dalo by sa polemizovať o tom, či sa jedná o dobré správy, no nechajme to radšej tak.

Zasiahnutí Windows Insideri by v blízkej budúcnosti mali očakávať takzvaný “hotfix”, ktorý by mal túto nepríjemnú chybu odstrániť a používateľov by mal automaticky premiestniť naspäť do okruhu Skip Ahead aj s ich pôvodnými nastaveniami.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu