NovinkyWindows 10

Microsoft ohlásil zmeny v ochrane osobných údajov vo Windows 10 Fall Creators Update aktualizácii. Budeme mať viac kontroly

Microsoft oznámil niekoľko noviniek, ktoré prinesie aktualizácia Windows 10 Fall Creators Update a jednou z nich aj vylepšená kontrola ako pre komerčných tak aj pre firemných zákazníkov v rámci ochrany osobných dát.

Pre nás, bežných používateľov najväčšími zmenami sú zobrazovanie stránky „Privacy Statement“ (Vyhlásenie o ochrane súkromia) v procese nastavenia inštalácie Windowsu. Druhou, podľa nás o niečo významnejšou zmenou je nová „Lear More“ stránka v rámci Nastavení systému, prostredníctvom ktorej sa dostanete k špecifickým nastaveniam ako je napríklad poloha, rozpoznávanie reči, diagnostické dáta, prispôsobenie reklám a skúsenostiam,… Pri zmenách týchto nastavení pritom používateľ nebude musieť prechádzať cez sadu vyhlásení o ochrane osobných údajov ak sa bude chcieť dozvedieť viac o konkrétnych funkciách.

Dnes, keď sťahujete aplikácie a hry prostredníctvom Windows obchodu tak vám Windows 10 ukáže oznámenie  s možnosťami o  udelení/zamietnutí povolení. S aktualizáciou Windows 10 Fall Creators tieto oznámenia sa rozšíria už o konkrétne povolenia, ako sú napríklad kamera, mikrofón, kontakty, kalendár a ďalšie. Cieľom je vo väčšej mierne informovať používateľov, ktoré informácie môžu byť zdieľané ďalej s vývojármi.

Pre firemných zákazníkov zmeny sa budú týkať hlavne množstva zdieľaných diagnostických dát, ktoré budú obmedzené na minimum.

Zdroj: Microsoft blog, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu