TECH

Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Semantic Machines, vďaka ktorej vylepší konverzačné AI technológie. Cortana a boti budú znieť viac ako ľudia

Spoločnosť Microsoft počas včerajšieho dňa oznámila akvizíciu kalifornského startupu Semantic Machines, ktorá vyvíja konverzačnú AI technológiu vrátane nového samotného enginu.

Engine v podaní spoločnosti Semantic Machines je revolučný prístupom modelovania ľudského diskurzu plynule cez reč a text. Tento engine získava sémantický zámer z prirodzeného vstupu (hlas alebo text) a potom vytvára vlastný aktualizačný učebný rámec pre riadenie dialógového stavu, kontextu a cieľov koncového používateľa. Inými slovami, Microsoft hovorí, že táto technológia strojového učenia umožní používateľom komunikovať so strojmi omnoho prirodzenejším spôsobom a s menšou námahou.

Microsoft nezískava nie len spoločnosť, ale aj hodnotný ľudský kapitál

Hlavnými vedúcimi pracovníkmi spoločnosti  Semantic Machines sú profesor Dan Klein z UC Berkeley (University of California) a Larry Gillick, ktorý pôsobil dlhodobo v spoločnosti Apple ako vedúci výskumu reči. Obaja títo predstavitelia spoločnosti sa pokladajú za pionierov vo svete  AI konverzácií.

tim spolocnosti semantic machines
Zdroj: Microsoft blog (tím spoločnosti Semantic Machines)

„V kombinácii technológie Semantic Machines s vlastnou AI technológiou sa sústredíme na prinesenie silného, prirodzeného a produktívnejšieho používateľského zážitku, ktorý prinesie konverzačné výpočty na novú úroveň,…“, hovorí David Ku, hlavný technik spoločnosti Microsoft AI & Research.

Mimochodom, na podobnej technológií (Google Duplex) pracuje aj spoločnosť Google, ktorá dokáže napodobniť ľudskú konverzáciu.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu