Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Semantic Machines, vďaka ktorej vylepší konverzačné AI technológie. Cortana a boti budú znieť viac ako ľudia

Spoločnosť Microsoft počas včerajšieho dňa oznámila akvizíciu kalifornského startupu Semantic Machines, ktorá vyvíja konverzačnú AI technológiu vrátane nového samotného enginu.

Engine v podaní spoločnosti Semantic Machines je revolučný prístupom modelovania ľudského diskurzu plynule cez reč a text. Tento engine získava sémantický zámer z prirodzeného vstupu (hlas alebo text) a potom vytvára vlastný aktualizačný učebný rámec pre riadenie dialógového stavu, kontextu a cieľov koncového používateľa. Inými slovami, Microsoft hovorí, že táto technológia strojového učenia umožní používateľom komunikovať so strojmi omnoho prirodzenejším spôsobom a s menšou námahou.

Microsoft nezískava nie len spoločnosť, ale aj hodnotný ľudský kapitál

Hlavnými vedúcimi pracovníkmi spoločnosti  Semantic Machines sú profesor Dan Klein z UC Berkeley (University of California) a Larry Gillick, ktorý pôsobil dlhodobo v spoločnosti Apple ako vedúci výskumu reči. Obaja títo predstavitelia spoločnosti sa pokladajú za pionierov vo svete  AI konverzácií.

tim spolocnosti semantic machines
Zdroj: Microsoft blog (tím spoločnosti Semantic Machines)

„V kombinácii technológie Semantic Machines s vlastnou AI technológiou sa sústredíme na prinesenie silného, prirodzeného a produktívnejšieho používateľského zážitku, ktorý prinesie konverzačné výpočty na novú úroveň,…“, hovorí David Ku, hlavný technik spoločnosti Microsoft AI & Research.

Mimochodom, na podobnej technológií (Google Duplex) pracuje aj spoločnosť Google, ktorá dokáže napodobniť ľudskú konverzáciu.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Google aktualizoval mapy. Zem bude zobrazovať novou presnejšou technológiou, ktorá neskresľuje veľkosť objektov

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu