Novinky

Microsoft odstránil z obchodu Google Chrome inštalačný balík. Bol tam len niekoľko hodín

Dnes ráno sme vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Google priniesla do Microsoft obchodu inštalačný balíček Google Chrome. Uštipačne sme si dovolili povedať poznámku, že Internet Explorer stratil na význame, veď internetový prehliadač Chrome je možné stiahnuť z obchodu. Čo čert ale nechcel, najnovšie však internetový prehliadač bol z obchodu odstránený. Dôvodom má byť práve politika Microsoft Obchodu, tá totiž dovoľuje aplikácie s obmedzenými funkcionalitami odstrániť.

Google Chrome v Microsoft Obchode už nehľadajte

Microsoft na margo vzniknutej situácie vydal stanovisko:

„Odstránili sme aplikáciu Google Chrome Installer z Microsoft Obchodu, pretože poručšje Microsoft Store politiku.“

Aplikácia totiž neposkytuje pridanú hodnotu. Či Google prinesie plnohodnotný prehliadač do Microsoft Obchodu je otázne, na druhej strane však ako ho tam chce mať tak inú možnosť nemá.

Google Chrome Installer
Google Chrome Installer
Developer: Google Inc
Price: Free

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Takto bude vyzerať jeden z najočakávanejších smartfónov týchto dní od Xiaomi. Unikol kompletný dizajn smartfónu Xiaomi Mi 8 Youth
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu