NovinkyWindows 10

Microsoft do obehu vypustil ďalšie bezpečnostné aktualizácie pre balík Office, Microsoft Edge a ASP.NET

Ihneď po odhalení závažných chýb v procesoroch Intel, AMD a ARM sa do obehu dostali dôležité bezpečnostné a aktualizácie pre operačný systém Windows 10 a následne pre Windows 10 Mobile, Windows 7 a Windows 8.1. Bezpečnostné aktualizácie obdržali aj niektoré systémové aplikácie a natívne Windows prehliadača Internet Explorer a Microsoft Edge. Niektoré aplikácie a prehliadače ale obsahovali aj iné závažnejšie chyby, ktoré žiaľ v poslednej aktualizácií odstránené neboli. Microsoft tým pádom musel 2 dni po vydaní bezpečnostných aktualizácií vydať ďalšiu zbierku aktualizácií, ktorá sa už v týchto momentoch dostáva medzi používateľov.

V systéme a aplikáciách bolo nájdených viac ako 60 chýb

Aktualizáciu obdržia viaceré aplikácie od Microsoftu ako Office, Microsoft Edge, ASP.NET a office pre Mac. Čo sa týka aplikácií pre Windows, Microsoft v klasickej utorkovej aktualizácií odstránil iba 16 závažných chýb z celkového počtu 55. Najnovšia aktualizácia odstraňuje ďalších 38 chýb (predošlé + novo-nájdené nedokonalosti) z ktorých je až 20 naozaj kritických. Všetkých 20 kritických chýb by v prípade ich neodstránenia umožnilo prístup hackerom a rôznym škodlivým softvérom, ktoré by mohli následne zaútočiť na citlivé dáta vo Vašom počítači a prehliadači Edge.

Chyby v balíku Office pre Mac neboli zneužité

Microsoft taktiež vyriešil chyby zabezpečenia v balíku Office pre Mac, kde útočníci mohli doteraz pristupovať k systému bez akéhokoľvek súhlasu používateľa. Spoločnosť ale oznámila, že podľa ich informácií nebola táto chyba ani raz využitá. Balík aplikácií Office pre Windows aj Mac, Edge a ASP.NET by mali po najnovšej bezpečnostnej aktualizácií pracovať úplne bez problémov. Microsoft radí svojim zákazníkom aby si čo najskôr aktualizovali celý systém, ako aj ostatné aplikácie, aby sa vyhli prípadným problémom. Po nainštalovaní aktualizácií nezabudnite na to, že pre ich aplikovanie treba reštartovať celý systém.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (vpntrends.com)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu