Novinky

Microsoft nám predstavil všetky verzie Windows-u 10. Vracia sa späť k označeniu Windows Mobile

Pri predstavení Windows 10 predstavitelia Microsoftu hovorili o novom „univerzálnom“ systéme, ktorý má spájať platformy (PC, Smartphone, Tablet)  do „jedného“ operačného systému, ktorý mal niesť názov Windows 10, avšak ako sa ukazuje nebude tomu tak. Samozrejme jadro systému bude rovnaké pri každej verzii, ale budú sa líšiť v vo vybraných funkciách, ktoré sú určené pre špecifické cieľové skupiny.

Windows v telefónoch. Zdroj: The Verge
Windows v telefónoch. Zdroj: The Verge

Windows 10 Home

Podľa portálu Newowin.net Windows Home bude navrhnutý pre „masy“ ľudí, teda pre bežného užívateľa. Obsahovať by mal všetky bežné funkcie ako sú  Cortana, Edge Browser (náhrada za IE), Continnum či Windows Hello.

Windows 10 Pro

Build s Windows 10 Pro bude prioritne určený pre potreby podnikateľov. Bude obsahovať rôzne funkcionality, ktoré využíva najmä podnikateľský sektor ako je napríklad funkcia ochrany citlivých dát.

Windows 10 Enterprise

Ako z názvu možno vyčítať Windows 10 Enterprise bude prioritne určený pre stredné a väčšie spoločnosti. V úvodzovkách by sa malo jednať o akú si „nadstavbu“ Windows 10 Pro.

Windows 10 Education

Windows 10 Education bude prioritne určený pre školy a univerzity a dostupný bude cez špeciálne akademické licencie.

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile bude prioritne určený pre menšie zariadenia ako sú mobilné telefóny a tablety. Bude obsahovať podporu pre univerzálne aplikácie a tiež nebude chýbať ani podpora dotykovej verzie kancelárskeho balíka Office. Ďalej, podľa slov Microsoftu Windows 10 Mobile bude už obsahovať aj nedávno spomínanú funkcionalitu Continnum, avšak tá bude dostupná len pre vybrané zariadenia.

TIP  Aké funkcie a aplikácie zmiznú z Windowsu 10 po aktualizácii October 2018 Update?

Windows 10 Mobile Enterprise

Windows 10 Mobile Enterprise bude určený pre podnikové sektory, v ktorých sú často využívane mobilné telefóny pre rôzne účely.

Windows 10 IoT Core

Poslednou verziu Windowsu 10 je verzia IoT Core, ktorá je navrhnutá pre tie najmenšie zariadenia ako je napríklad počítač Raspberry Pi.

Zdroj: Neoewin.net, TheVerge.com

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu