Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Microsoft má novú aplikáciu na pomoc ľudom, ktorí majú problémy so zrakom

Zdroj: Youtube

Seeing AI, najnovšia aplikácia, ktorú vydal Microsoft, môže výrazne zmeniť každodenný život nevidiacich a slabovidiacich ľudí. Táto aplikácia je postavená na práve prebiehajúcich výskumných prácach spoločnosti Microsoft, ktorá sa snaží naplno využiť silu AI na popísanie okolitých ľudí, textu a objektov. Stačí, aby títo ľudia, ktorých postihla nejaká zraková vada, namierili telefón a vypočuli si informácie o okolitom svete. Aplikácia Seeing AI dokáže rozoznať a uložiť v pamäti rôzne objekty a tváre. Rovnako dokáže rozoznať rôzne črty tváre, približný vek, emócie a podobne.

“Naozaj si myslím, že bude táto aplikácia veľkou zmenou a pomocou pre mnoho ľudí, aj najmä vďaka svojej jednoduchosti” nechala sa počuť Jenine Stanley, ktorá je slabovidiaca a robí recenzie aplikácií a nových technológií pre Main Menu – americký koncil nevidiacich.

Doterajšie funkcie:

  • Krátke texty – dokáže prečítať text, ktorý sa nachádza pred kamerou
  • Dokumenty – poskytuje zvukovú pomoc pri zachytávaní vytlačených dokumentov a rozpozná text spolu a jeho pôvodné formátovanie
  • Produkty – pomáha lokalizovať čiarový kód a identifikovať z neho daný produkt
  • Osoby – dokáže rozoznať a opísať ľudí a ich emócie
  • Scenéria – experimentálna funkcia, ktorá opisuje dianie v okolitom svete
  • Mena – dokáže z bankovky rozoznať menu v ktorej platíte

Táto aplikácia je momentálne dostupná iba pre iOS užívateľov v Spojených štátoch, Kanade, Indii, Hongkongu, Novom Zélande a v Singapure. Aplikácia je na stiahnutie tu a bližšie informácie tu.

TIP  Satya Nadella začal rozpredávať svoje akcie Microsoftu. Neverí už v úspech spoločnosti alebo je za tým niečo iné?

zdroj: mspoweruser.com

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu