NovinkyRecenzie

Microsoft Lumia 950 fototest

Ak zvažujete kúpu novej Lumie 950/950 XL a rozhodujúcim parametrom je pre vás fotoaparát, prinášame Vám fototest Lumie 950, ktorý vám môžno pomôže sa rozhodnúť, či naozaj stoja tie peniaze za takú investíciu.

V prvom rade by som chcel podotknúť, že moje osobné skúsenosti s fotením s týmto prístrojom ma nesklamali. (Samozrejme jedná sa o amatérske zábery, takže schopnejší fotograf dokáže s takýmto potenciálom zhotoviť aj krajšie fotky ako ja :). Čo sa týka rýchlosti zhotovavania snímkov je to absolútne neporovnateľné, napríklad s mojou predchádzajucou hračkou – Lumiou 1020.

Zhotovovanie snímkov je naozaj plynulé a čas medzi snímkami nasledujúcimi po sebe je absolútne zanedbateľný. Čo mňa najviac osobne potešilo je režim rozšíreného snímania. Oceníte to hlave vtedy, keď sa neviete rozhodnúť, či blesk použiť alebo nie, a potom si následne v editore vyberiete podľa svojho gusta intenzitu blesku. Ako ukážku si môžete pozrieť krátke video.
https://youtu.be/Zs9uuDrSePI

Ako ste mohli vidieť, až po zosnímaní 7 rýchlych snímkov za sebou, sa to ukladalo dlhšie a takisto pri rozšírenom režime aby sa dala fotka upraviť, tak ako som písal vyššie. Toto sú jediné dva momenty pri práci s fotkami, kedy čakáte dlhšie.

Vďaka nepriaznivému počasiu, som ešte nemal veľa možností skúsiť ako fotí za plného slnečného žiarenia, kde by krásne vynikli aj všetky detaily von v prírode, v meste atď., ale nemusíte sa báť, že budete ukrátení aj o takéto snímky ak budete sledovať aj stránku Lumia Photos (kliknutím otvoríte) kde môžete pridávať aj svoje vlastné umelecko amatérske snímky.
Pre zobrazenie fotky v plnej veľkosti kliknite na obrázok kolieskom myši.
Prvé dve fotky sú porovnanie vľavo Lumia 1020 a v pravo Lumia 950.
Pri Lumii 1020 som musel telefón viacej oddialiť, pretože vďaka ohniskovej vzdialenbosti mi nedokázalo zbližšia zaostriť.

TIP  Európa chce globálny zákaz vojenských robotov, ktorých účelom je zabíjanie, ale nie všetci súhlasia

Nevahájate sa pýtať v prípade akýchokoľvek otázok. Radi vám na vaše dotazy, postrehy zodpovieme.

Tagy
Ukáž viac

Komentáre

  1. Ahoj Daniel. Zatiaľ ti neviem plnohodnotne na túto otázku odpovedať, pretože som ešte nemal príležitosť vyskúšať 950-ku na nejakom celodennom tripe, ale z doterajších skúseností, čo som len tak počas dňa fotil, si trúfnem povedať, že pri plnom nabití, by to fotenie zvládla, s tým, že ako si aj ty napísal, po ceste domov by sa nabíjala na externej nabíjačke. O fotenie by som sa až tak nebál, skôr by som mal strach, že ako ako dlho by telefón vydržal na nejakej akcii, kde by som s ňou natáčal v 4K rozlíšení.

  2. ja mám otázku
    mal som Lumiu 830 (rozbil som ju) toho týždňa budem mať 930
    chcel by som vedieť ako dlho zvládne 950 fotiť?
    napr. pri 830 som mohol ísť na celodenný výlet, fotiť (skoro všetko) a pri ceste domov som ju dal do ext. nabíjačky, pretože už nemala šťavu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu