ANDROIDNovinky

Microsoft Launcher dosiahol hranicu 1 milión aktívnych používateľov a stal sa naj trendy aplikáciou v obchode Google Play

Microsoft Launcher od svojich začiatkov ako Arrow Launcher pod záštitou štúdia Microsoft Garage, prešiel ďalekú cestu a takisto prešiel aj viacerými výraznými zmenami. Táto aplikácia je momentálne jednou z hlavných priorít Microsoft pre dosiahnutie optimálneho Android smartfónu pre bývalých fanúšikov platformy Windows Mobile. Do Androidu sa snaží hlboko integrovať služby Microsoftu a zatiaľ sa mu to celkom darí a používatelia sú zjavne spokojní.

Po niečo viac ako mesiaci zažil Microsoft Launcher prvý veľký úspech. Pred pár dňami presiahol hranicu 1 milión aktívnych používateľov a tieto čísla stále rastú. Ešte lepšou správou je to, že Microsoft Launcher sa stal počas minulého týždňa 1. aplikáciou v rebríčku Trendy v obchode Google Play. Samozrejme, situácia v rebríčku sa už určite zmenila, no aj tak sa táto skutočnosť považuje za celkom slušný úspech.

https://twitter.com/jshbrdly/status/931611673269374976

Podľa informácií uvedených v obchode Google Play bol Microsoft Launcher nainštalovaný už minimálne 5 miliónov krát a jeho rating sa momentálne udržiava na úrovni 4,6, čiže sa radí medzi naozaj obľúbené aplikácie. Ako sme spomínali už vyššie, Microsoft Launcher si obľúbia najmä bývalí používatelia Windows smartfónov, no v recenziách nájdete množstvo používateľov, ktorí si tento launcher stiahlo hlavne kvôli jeho prehľadnosti, jednoduchosti a hlavne viacerým funkciám, vďaka ktorým si dokážete synchronizovať množstvo dát s vaším Windows počítačom.

Jeden milión aktívnych používateľov samozrejme nieje enormne veľké číslo v porovnaní s 2 miliardami aktívnych používateľov Androidu, no toto číslo určite stojí za zmienku, keďže Microsoft začal s propagovaním ich launcheru až po jeho premenovaní na Microsoft Launcher. Microsoft sa taktiež snaží pravidelne vydávať aktualizácie launcheru a zatiaľ sa mu to pomerne bezproblémovo darí.

TIP  Čoskoro bude predstavený jeden z najočakávanejších smartfónov – OnePlus 6T. Poznáme oficiálny dátum!

Používate Microsoft Launcher na Vašom Android smartfóne? Odporúčali by ste ho aj ostatným používateľom? Dajte nám vedieť do komentárov.

Microsoft Launcher
Microsoft Launcher
Price: Free

Zdroj:  vlastný úvodný obrázok (Microsoft)

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu