NovinkyWindows 10​​Xbox One

Microsoft konečne umožnil prenastavenie tlačidiel na Xbox ovládači vo Windows 10

Hrávate počítačové hry a často využívate Xbox ovládač pri hraní na Vašom počítači alebo laptope? Niektoré hry sa s ním hrajú o čosi jednoduchšie a intuitívnejšie, a hlavne to sú dôvody, prečo hráči niekedy siahnu radšej po ovládači s joystickom, ako po klávesnici a myške. Hrať FIFU alebo NHL na klávesnici je ako bojovať o život, teda hlavne ak ste zvyknutí na hranie hier na Xboxe. Pripojenie Xboxového ovládača ku Vášmu počítaču je s operačným systémom Windows 10 hračka, no nastavenie tlačidiel je už iná káva. Pokiaľ ste niekedy zapojili ovládač ku Vášmu PC, museli ste počítať s tým, že tak, ako je to nastavené od začiatku, tak aj zostane. Ovládač ste si nedokázali nijako prispôsobiť, a to viacerým hráčom po celom svete robilo vrásky na čele. Microsoft sa s touto nepríjemnosťou konečne popasoval a hráči si už konečne dokážu prenastaviť tlačidlá na ich ovládači.

Nastavenia sa nachádzajú v aplikácii Xbox Accessories

Nové nastavenia tlačidiel sú dostupné cez aplikáciu Xbox Accessories. V nastaveniach nájdete viaceré možnosti, či už prenastavenie samotných tlačidiel, páčok, joystickov a dokonca dokážete prenastaviť aj osi joystickov. Niektoré z týchto nastavení boli doteraz dostupné iba prostredníctvom niektorých aplikácií tretích strán, ktoré nie vždy pracovali tak ako mali a väčšinou je s nimi iba kopa stresov a nervov. Vďaka novým nastaveniam sa už vyhnete 15 minútovému nastavovaniu ovládačov. Stačí ovládač spárovať, nastaviť čo potrebujete a hrať. Budete túto funkciu využívať aj Vy? Ak áno, napíšte nám do komentárov pri akej hre túto funkciu využijete alebo aké ďalšie nastavenia by ste prijali.

TIP  Microsoft „varuje“ používateľov systému Windows 10, aby si neinštalovali prehliadač Chrome alebo Firefox

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu