Novinky

Microsoft konečne pracuje na novom dizajne desktopovej aplikácie Outlook 2016

Microsoft nám konečne aspoň čiastočne ukázal nový, modernejší dizajn emailového klienta Outlook. Aplikácia Outlook 2016 je naozaj výborným emailovým klientom a ponúka množstvo funkcií, ktoré v bežných klientoch nenájdeme, no jeho dizajn je na oboch platformách (Windows a Mac) zastaraný. Aplikácia vôbec nevyzerá ako z roku 2016/2017. Na počudovanie, aplikácia Outlook pre mobilnú sféru vyzerá naozaj úchvatne a oveľa viac sa podobá na moderné a prehľadné emailové klienty. Podobne je na tom aj používateľské rozhranie webstránky Outlook.com, ktorá tento rok prešla zaujímavým refreshom a vyzerá prehľadnejšie a jednotnejšie.

Nový dizajn pre desktopovú aplikáciu Outlook 2016 nám Microsoft predstavil už na konferencií Ignite 2017. Na plátne sme zachytili zopár screenshotov, na ktorých nám bol predstavený o niečo modernejší dizajn aplikácie pre Windows. Hlavnou pointou nového dizajnu by mala byť možnosť takmer úplného prispôsobenia používateľského rozhrania a celkový dojem by mal byť vďaka novému dizajnu o čosi hladší a jednoduchší. Ďalšou dobrou správou je aj to, že dizajn by bol takmer jednotný na všetkých zariadeniach. Pre nový dizajn Outlooku je najviac autentický hlavne bočný panel, ktorý je na mobilných zariadeniach implementovaný už dlhšiu dobu.

Pred pár dňami sa ale objavila ďalšia správa o novom dizajne aplikácie Outlook 2016. Presnejšie ide o verziu pre Mac. Nový dizajn emailového klienta pre Mac vyzerá naozaj odlišne od klasického Outlook zobrazenia, no podľa nás vyzerá naozaj úchvatne. Dizajn pripomína ostatné emailové klienty pre Mac a to bola aj hlavná idea Microsoftu. Pre používateľov chceli priniesť naozaj autentický Mac dizajn.

Zdroj: mspoweruser.comn

Množstvo informácií o novom dizajne Outlooku 2016 zatiaľ nevieme a Microsoft ich zrejme predstaví koncom tohto roku/začiatkom roku 2018. Dátum príchodu nového dizajnu taktiež nieje známy, no podľa špekulácií by mohol byť nový dizajn Outlooku implementovaný až v nadchádzajúcej verzii – Outlook 2019. Ako sa Vám pozdáva takýto modernejší dizajn?

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu