Windows 10

Microsoft končí s vývojom niektorých natívnych Windows 10 aplikácií. Ktorých sa táto zmena týka?

Minulý mesiac nám spoločnosť Microsoft predstavila zásadné zmeny a reorganizáciu v útrobách spoločnosti. Jednou z dotknutých osôb bol aj Terry Myerson, ktorý po neuveriteľných 21 rokoch opúšťa redmondského softvérového giganta. Terry Myerson bol viceprezidentom dohliadajúcim nad Windowsom a zariadeniami. Pod jeho vedením prešla spoločnosť viacerými neúspechmi, napríklad platforma Windows 10 Mobile, no v tomto prípade sa nejednalo o jeho pochybenia a sám Microsoft po odchode “skritizoval”. Čo sa ale za jeho pôsobenia posunulo dopredu, bol vývoj operačného systému Windows 10. Ten v poslednom období išiel naozaj dopredu a podľa nás spravil Terry Myerson naozaj výbornú prácu. Zmeny po jeho odchode ale nakoniec zasiahnu aj jeho úspešnejší projekt, a tým je práve najnovší operačný systém Windows. Vedenie spoločnosti len pred pár dňami rozhodlo o tom, že stopne, poprípade spomalí, vývoj niektorých natívnych Windows 10 aplikácií a radšej sa zameria na viac potrebné aplikácie.

Zmeny sa zatiaľ týkajú iba aplikácie Počasie

Podľa momentálne dostupných informácií by sa malo jednať primárne o aplikáciu Počasie. V budúcnosti sa ale dočkáme určite aj iných aplikácií, ktoré Microsoft buď nadobro odpíše, ale ich vývoj aspoň výrazne spomalí. Aplikácia Počasie určite nepatrí ku tým najpoužívanejším, no stále sa jedná o naozaj prepracovanú a dobre vybavenú aplikáciu, ktorá by sa zo systému určite nemala vytratiť. Vývojári aplikácií, ktoré Microsoft stopne, prejdú automaticky na vývoj internetového prehliadača Edge. Tím vývojárov prehliadača Edge sa kvôli viacerým faktorom zásadne zväčšil. Jedným z nich je prechod vývojárov z iných odpísaných aplikácií, no takisto sa ku nim pridali aj desiatky vývojárov, ktorí dlhú dobu pracovali na najrôznejších novinkách pre Windows 10 Redstone 5, no ich funkcie a vylepšenia boli časom odvolané a v nasledujúcej aktualizácii sa ich nedočkáme.

TIP  Aké funkcie a aplikácie zmiznú z Windowsu 10 po aktualizácii October 2018 Update?

Podľa nás sa nejedná o nejako extra prekvapivé správy zo strany Microsoftu, no dúfajme, že sa to časom nezvrtne. Microsoft nenesie zrovna dobrú povesť v tomto aspekte a časom sa určite môže stať, že “omylom” zabudne na niektorú z podstatnejších aplikácií, na ktorú sa časom jednoducho vykašle podobne, ako na samotnú platformu Windows 10 Mobile.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Youtube)

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu