NovinkyXbox 360​​Xbox One

Microsoft Kinect je oficiálne mŕtvy. Majiteľov však bude Microsoft aj naďalej podporovať

35 miliónov, tak toto je oficiálne číslo ktoré hovorí o počte predaných zariadení Kinect od svojho debutu v roku 2010. Microsoft oficiálne po viac ako 7 rokoch končí s výrobou tohto zariadenia, avšak podľa oficiálnych vyjadrení bude aj naďalej podporovať existujúcich zákazníkov.

Prvá generácia Kinectu bol trhák. Druhej generácii zlomila väzy cena

Microsoft Kinect bol predstavený  7 rokov dozadu a sprevádzalo ho veľká kampaň, v ktorej bol prezentovaný tento produkt ako príslušenstvo k Xbox 360. Výsledkom bolo, že Kinect sa stal trhákom. Neskôr však na trh prišiel Xbox One spolu so vstavanou  druhou generáciou senzoru Kinect 2.0, ktorý mu na konci dňa zlomil väzy.

Nová generácia okrem technologického pokroku priniesla aj výrazne vyššiu cenu, na ktorú reagovali zákazníci s odporom. Vyššia cena ako už asi tušíte bola spôsobená práve druhou generáciou senzoru Kinect 2.0, ktorý bol vstavaný v zariadení. Microsoft si túto chybu uvedomil neskoro, a ako reakciu ho začali pomaly  „odstraňovať“ zo zariadenia. Najprv došlo k jeho odpojeniu a neskôr k redizajnu základnej dosky, aby pracoval aj bez Kinect senzora.

Hoci Microsoft dnes prestáva s predajom Kinect senzora, tak technológia sama o sebe nezomiera. Využíva ju totiž vo svojich viacerých produktoch ako je napríklad Windows Hello autentifikácia kde nájdeme rukopis tejto technológie. Tak isto aj niekoľko častí HoloLens využívajú túto technológiu.

V každom prípade s veľkou pravdepodobnosťou tento krok Microsoftu nebude mať významný dopad na zákazníkov. Alebo máte iný názor?

TIP  Microsoft „varuje“ používateľov systému Windows 10, aby si neinštalovali prehliadač Chrome alebo Firefox

Zdroj: MSP

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu