Novinky

Nadella vidí HoloLens viac ako „nástroj“ pre vývojárov než herný gadget

Pre mnohých z nás Microsoft HoloLens predstavuje produkt, ktorého využitie vidíme hlavne v hernom priemysle, ale podľa stratégie spoločnosti, Microsoft s týmito inteligentnými okuliarmi má oveľa väčšie ambície, ako si mnohí z nás predpokladali.

Portál Zdent.com priniesol zaujímavý rozhovor s  Satya Nadellom (generálny riaditeľ Microsoftu). V rozhovore Nadella vysvetľuje, že inteligentné okuliare HoloLens sú oveľa viac ako len „herné“ príslušenstvo určené pre bežných používateľov. Microsoft podľa Nadellu vidí HoloLens ako „nástroj“ pre vývojárov. Dokazujú to aj plány spoločnosti, v ktorých sa píše o prvej verzii týchto okuliarov, ktoré majú byť určené pre špecifický segment trhu: dizajnérom, inžinierom a podobne.

Ďalej spomína, že Microsoft nie je len „jeden“ produkt, ale tvorí ho celá séria produktov cez mobilné telefóny, software, Xbox, tablety…, a všetci chcú mať svoje notifikácie stále po ruke. A práve tu vidí veľký posun oproti minulosti, kedy Microsoft prináša jeden systém skrz všetky platformy.

Ale to samozrejme neznamená, že inteligentné okuliare HoloLens nebudú použiteľné aj v hernom priemysle. Príkladom môže byť aj E3 konferencia, z minulého mesiaca, kde Microsoft ukázal novú verziu hry Minecraft, do ktorej zakomponoval rozšírenú realitu prostredníctvom okuliarov HoloLens (viď video nižšie).

Čo vravíte na tieto inteligentné okuliare vy a kde vidíte ich možné využitie?

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu