NovinkyTECHWindows 10

Microsoft a Google reagujú na zraniteľnosť KRACK, ktorý napadol WiFi siete po celej zemi

Počas včerajšieho dňa sme vám priniesli správu o tom, že sa podarilo prelomiť jeden z najnebezpečnejších protokolov WPA2, ktoré nájdeme vo väčšine domácich WiFi sietí.

Takto vyzerá útok KRACK na telefón s Androidom, ktorý je pripojený k WiFi sieti

Netrvalo dlho a viacero gigantov, ktorých sa to takmer bytostne dotýka vydali prvé stanoviská. Medzi nimi je samozrejme spoločnosť Microsoft, ktorá uisťuje svojich používateľov, že ak majú vo svojich PC s Windows 10 nastavené automatické aktualizácie, tak že sa nemusia ničoho obávať. Totiž počas včerajších neskorých hodín Microsoft vypustil aktualizáciu, ktorá na túto problematiku reagovala.

V podobnom duchu reagovala aj spoločnosť Google, ktorá vydala stanovisko hovoriace o tom, že v nasledujúcich týždňoch vydá aktualizáciu pre Android zariadenia, ktorá sa bude venovať záplate tejto bezpečnostnej chyby.

Zdroj: TheVerge

TIP  Xiaomi Mi 8 Youth je oficiálne predstavený! Toto by mal byť nový kráľ strednej triedy
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu