NovinkyTECHWindows 10

Microsoft Edge rástol, ale darilo sa hlavne prehliadaču Chrome

Internetový prehliadač Microsoft Edge (ďalej už len ME) získal v poslednej dobe viacero užitočných funkcionalít a to hlavne vďaka Výročnej aktualizácii Windows 10. Všimli si to aj samotní používatelia.

Internetový portál Netmarketshare.net zameraný na zbieranie štatistických dát totiž prišiel s najnovším reportom, z ktorého je možné vyčítať rast popularity prehliadača ME, ktorého trhový podiel  od októbra 2015 narástol na  5,16% z 2,67 % podielu.

Tatko sa darilo jednotlivým internetovým prehliadačom za posledných 11 mesiacov

Na druhej strane však treba povedať, že sa darilo aj prehliadaču Google Chrome, ktorý rástol najvýraznejšie za sledované obdobie, a to z 31,12 % podielu na 53,97% trhového podiel. Tomuto úspechu vďačí hlavne prehliadaču Internet Explorer, ktorého popularita výrazne klesla, a to z 48,20% trhového podielu na 27,38% podiel. Ostatné browsery tak isto zaznamenali pokles na popularite.

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close