ANDROIDNovinky

Microsoft Edge pre Android je v obchode Google Play Store dostupný už teraz

Minulý týždeň nám Microsoft konečne priniesol prvé beta verzie prehliadača Microsoft Edge na Android a iOS zariadenia. Vďaka dostupnosti prehliadača aj pre tieto platformy, by sa mala práca a prepojenie s počítačmi s operačným systémom Windows 10 zjednodušiť a zrýchliť. Zatiaľ čo doteraz bol prehliadač dostupný iba pre špeciálnu skupinu ľudí, ktorí boli zapojení do beta testovania, teraz sa z neho môžu tešiť už takmer všetci používatelia s Androidom. Viac o funkciách prehliadača Microsoft Edge pre Android a iOS sa dočítaš tu.

Microsoft Edge pre Android je takmer identický s verziou prehliadača pre iOS. Verzia prehliadača z obchodu Google Play momentálne obsahuje všetky funkcie, ako Pokračovať na PC alebo synchronizáciu záložiek, ktoré sú dostupné aj vo verzii prehliadača pre iOS. Podobné je aj samotné používateľské rozhranie a dizajn prehliadača Edge. Zásadné rozdiely ale nájdeme v porovnaní s verziu pre Windows 10 Mobile. Tou najzásadnejšou je zrejme využívanie Blink enginu namiesto EdgeHTML. Blink engine v prehliadačoch pre Android ponúka asi najlepší výkon a stabilnosť, zatiaľ čo EdgeHTML by mohol spôsobovať mierne problémy. V prehliadači pre Android nájdeme aj staré známe zobrazenie pre čítanie, ktoré zobrazí iba tie najpodstatnejšie informácie (text a obrázky v texte).

Zdroj: mspoweruser.com

Pokiaľ máte smartfón s Androidom a chceli by ste si stiahnuť prehliadač Microsoft Edge, musíte sa najprv zaregistrovať na testovanie aplikácie Microsoft Edge Preview. Následne si budete môcť stiahnuť predbežnú veriu prehliadača pomocou tlačidla nižšie. Podľa najnovších informácií to vyzerá tak, že je prehliadač Microsoft Edge pre Android dostupný iba v niektorých štátoch, no Microsoft nám žiadny zoznam neponúkol. Redaktori na stránke mspoweruser.com prišli so šikovným riešením a aplikáciu nahrali na stránku mega.nz, z ktorej si aplikáciu dokážete stiahnuť aj Vy.

Link pre stiahnutie prehliadača Microsoft Edge pre Android zo stránky mega.nz.

Microsoft Edge
Microsoft Edge

Zdroj: vlastný

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu