Novinky

Microsoft Edge poráža konkurenciu

Edge je nový internetový prehliadač od Microsoftu (pôvodne označovaný ako „Project Spartan“), o ktorom sme vás informovali už dávnejšie. Microsoft v rámci vývoja tohto prehliadača použil novú technológiu tzv. engine „Charka JacaScript“, ktorá prináša veľmi dobrý výkon, dokonca v benchmarkov porazil aj najrozšírenejší prehliadač Google Chrome, Firefox či Internet Explorer, ktorý v testoch zlyhal na plnej čiare.

Charka engine totiž prešiel výraznou optimalizáciou, ktorá umožňuje efektívne zosúladiť funkcie, ktoré sú definované v JavaScripte bez straty výkonu. Slovami laika, vďaka danej optimalizácie dokáže prehliadač Edge spracovať oveľa väčšie množstvo dát pri rovnakej „námahe“, čo sa odzrkadli napríklad na rýchlosti načítania stránok. Tešiť sa tento prehliadač spolu s danou technológiou môžeme príchodom oficiálneho Windows-u 10 (alebo v prípade ak ste používateľmi Windows 10 TP tak pravdepodobne pri ďalšej aktualizácii).

Benchmarkingový test č. 1 Benchmarkový test č. 2

Zdroj: microsoft-news.com

TIP  Spoločnosť OnePlus sa chystá vrhnúť do boja v segmente chytrých TV. Podarí sa im podľa vás uspieť?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu