Windows 10

Microsoft Edge kraľuje internetovým prehliadačom. Teda aspoň z pohľadu energetickej náročnosti, tvrdí to Microsoft

Windows 10 April update je tu už niekoľko dní. Spolu s viacerými novinkami sme sa dočkali aj niekoľkých negatív. Napríklad niektorí používatelia sa stretli s čiernou obrazovkou či  ďalší mali problémy s antivírusom Avast.

Na druhej strane sme sa dočkali aj viacerých pozitívnych zmien. Okrem dizajnových noviniek a funkcionalít sme sa dočkali aj viacerých vylepšení na pozadí. Jednou z nich je výdrž batérie pri využívaní internetových prehliadačov. Najnovšie spoločnosť Microsoft vydala video kde porovnáva Microsoft Edge s prehliadačmi Google Chrome a Mozilla Firefox. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Test výdrže batérie

Ako ste mohli vo videu vyššie vidieť tak jednoznačne dominoval internetový prehliadač Microsoft Edge, ktorý vyšťavil batériu po 14:20:07. Druhý skončil internetový prehliadač Google Chrome, ktorý  batériu vyšťavil za 12:32:58. Najhoršie dopadol internetový prehliadač Mozilla Firefox, ktorý batériu dorazila už po 7:15:16.

Zdroj: vlastný, Youtube (Windows)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu