Novinky

Cez Microsoft Edge budete môcť streamovať

Ako ste si mohli všimnúť, Microsoft venuje v poslednej dobe veľkú pozornosť svojmu prehliadaču Edge, čím sa snaží vo veľkom konkurovať Chromu a Mozille Firefox. Jednou z najväčších noviniek by mala byť podpora WebM, VP9 a Opus audio kodekov pre streamovanie v novej výročnej aktualizácií.

WebM a VP9 kodeky vám ponúknu podporu až pre 4k dekódovanie a taktiež znížia spotrebu energie na zariadeniach, na ktorých sú nainštalované. Opus, na druhej strane, ponúka špičkovú kvalitu zvuku potrebnú pre hlasovú komunikáciu cez internet.

Ak chcete tieto novinky vyskúšať, tak tak môžete už urobit cez Insider program. Vývojári sa vyjadrili, že sa týmto krokom snažia cez Edge ponúknuť alternatívny spôsob pre kompresiu 4k videí.

Vyzerá to tak, že výročná aktualizácia prinesie naozaj mnoho noviniek a nejde len o banalitu opravujúcu chyby. Ako možno vidieť, Edge je na popredných miestach, čo sa týka propagácie, aktualizácií a podpory.

TIP  Európa chce globálny zákaz vojenských robotov, ktorých účelom je zabíjanie, ale nie všetci súhlasia
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu