Novinky

Microsoft dokáže rozpoznať emócie z fotografie

Spomínate si na nástroj „How old me“ od Microsoftu, ktorý  dokáže zistiť váš vek priamo z fotografie? Microsoft dnes vydal ďalší zaujímavý nástroj, avšak tentokrát sa nevenuje veku, ale základným emóciám ako sú radosť, smútok, hnev, strach, hnev, pohŕdanie a znechutenie, ktoré dokáže vyčítať z fotografií. Celý princíp „zisťovania“ emócií pracuje na algoritme, ktorý vyhodnocuje emócie na škále od 0 po 1 na základe čoho odhalí vašu náladu na fotografii, jeho názov je Emotion API. Vyskúšať si ho môžete na tomto odkaze.

emocie_2

Tento rozpoznávač emócií je vyvíjaný  Microsoft Project Oxford tímom, ktorý pracuje na projekte Machine Learning a umelej inteligencii.

Zdroj: Neowin.net

TIP  Microsoft „varuje“ používateľov systému Windows 10, aby si neinštalovali prehliadač Chrome alebo Firefox
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu