NovinkyWindows 10

Microsoft dočasne pozastavil príjem aktualizácií základných Windows aplikácií

Ako som už spomínal v článku o aplikácií Groove Music, všetky aktualizácie, ktoré sa týkajú základných aplikácií Windows sú momentálne nedostupné. Nie je to však prvý prípad, kedy tomu bolo tak a Microsoft dočasne pozastavil tieto aktualizácie.

Dona Sarkar, vedúca programu Windows Insider, vo svojom blogu uviedla, že k tomu prišlo, pretože sa práve testujú nové verzie týchto aplikácií, aby mohol Microsoft sprístupniť prísun tých najkvalitnejších aplikácií. Toto dočasné riešenie znamená, že účastníkom programu Windows Insider nebudú do odvolania dostupné aktualizácie pre všetky aplikácie, ktoré sú predinštalované vo Windows, čiže napríklad Outlook mail, Kalendár, alebo Mapy.

Treba rovnako spomenúť, že po čistej inštalácii najnovšieho buildu Windows 10, nebudete môcť využívať niektoré funkcie aplikácií. Dostupná nebude napríklad funkcia Story Remix vo Fotografiách Microsoft. S najväčšou pravdepodobnosťou sa nainštaluje staršia verzia a vy si ju však nebudete môcť aktualizovať.

Celé vyjadrenie Dony Sarkar:

„S cieľom poskytnúť zákazníkom systému Windows aplikácie s najvyššou kvalitou, v rámci testovania nových verzií našich aplikácií, sme pozastavili ich aktualizácie pre užívateľov v programe Windows Insiders. Znamená to, že zasvätenci nebudú dostávať aktualizácie aplikácií zo služby Windows Store pre naše aplikácie, ktoré sú novšie než aplikácie zahrnuté v builde. Zasvätenci si môžu všimnúť, že niektoré funkcie, ktoré sme testovali v našich aplikáciách – vrátane nedávnych aktualizácií aplikácie Fotky – dočasne zmizli. Je to preto, že niektoré z našich aplikácií majú funkcie, ktoré môžete dostať iba prostredníctvom aktualizácie zo služby Obchod.

Je mimoriadne dôležité, aby títo užívatelia mali rovnakú verziu systému Windows, ktorá sa využije ako základná verzia pre všetkých používateľov systému Windows. Títo šťastlivci znova začnú prijímať aktualizácie vo veľmi blízkej dobe. Ako vždy, Vaša spätná väzba nám pomôže výrazne definovať a zlepšiť celkový zážitok z Windows a zaistiť tú najlepšiu kvalitu pre novú Windows 10 Fall Creators Update aktualizáciu.“

zdroj: mspoweruser.com

zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu