NovinkyTECHZaujímavosti

Microsoft by pomocou HoloLensu zvládol zmapovať celý svet v 3D

Jednou z najlepších funkcií HoloLensu je vkladanie virtuálnych objektov priamo do priestoru pred Vami. V prípade HoloLensu sa ale nejedná o obyčajný headset pre rozšírenú realitu. Systém HoloLensu si zapamätá pozíciu vloženého objektu na základe okolitého priestoru, takže vložený objekt nájdete na tom istom mieste vždy, pretože je zapamätaný priamo v systéme headsetu od Microsoftu.

Uložené objekty sú súčasťou mapy prostredia

Prepracovaná technológia je v podstate založená na nie až tak zložitom systéme. HoloLens si vždy v prípade nového okolia vytvorí špeciálnu mapu prostredia okolo Vás. Objekt je potom vložený do virtuálnej mapy, ktorá je následne uložená v pamäti HoloLensu. A načo sa táto mapa vôbec ukladá? Pokiaľ sa s HoloLensom vrátite do toho istého prostredia ako predtým, HoloLens nemusí znovu mapovať celý priestor a nemusí vytvárať virtuálnu mapu. Proces načítavania prostredia a následného vykresľovania virtuálnych objektov je vďaka tomuto systému oveľa rýchlejší a menej náročný pre HoloLens. Microsoft chce v budúcnosti tento proces ešte viac urýchliť a mapovanie posunúť na úplne iný level. Microsoft by chcel v budúcnosti ukladať všetky zmapované priestory na cloud. Prístup ku cloudovým dátam by mal každý HoloLens headset. Používateľ by zmapoval priestor okolo neho a mapa by následne bola odoslaná na cloud. Ďalší používateľ, ktorý ba prišiel na to isté miesto, by priestor nemusel mapovať znovu a virtuálnu mapu okolia by si jednoducho stiahol priamo z cloudu. Proces mapovania by sa tým pádom zrýchlil ešte o čosi viac.

Zdroj: Microsoft

Vylepšená technológia mapovania okolitého sveta bola zatiaľ popísaná iba v patentoch, no je dosť možné, že ju uvidíme implementovanú už s vydaním druhej generácie HoloLensu. V patente sa zatiaľ neobjavili informácie o tom, či by boli dáta dostupné úplne pre všetkých, alebo zostanú iba v systéme Microsoftu a prístup ku nim by mali iba samotné headsety. Nová technológia by si v modernom svete určite svoje miesto našla, takže nám zostáva len dúfať, že sa Microsoft v budúcnosti do vyvíjania tejto technológie, pustí úplne na plné obrátky.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu