Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Microsoft Build: Stane sa z Windows-u univerzálna platforma?

Microsoft Build: Stane sa z Windowsu univerzálna platforma?

Viete si predstaviť Android a IOS aplikácie a hry na Windows Phone zariadeniach? Čoskoro to bude možno realitou. Dnes na evente Micrososft Build sa rozprávalo o možnostiach portovania aplikácií a hier z konkurenčných platforiem prostredníctvom vývojárskeho študia „Visual Studio“, ktoré už dnes podporuje Java a C++ jazyky, ktoré sú typické práve pre Android a IOS. Výsledkom toho bude, že aplikácie a hry nebude potrebné púšťať vo virtuálnom prostredí, ako je tomu napríklad u BlackBerry, ale native-ne, pričom by sa mali automaticky pridávať aj typické funkcie pre Windows zariadenie (napr. tlačidlo BACK a pod.).

Microsoft Build: Stane sa z Windowsu univerzálna platforma?

Sami sme zvedaví ako sa spomínaný nápad bude vyvíjať. Určite sa jedná o pozitívny krok, ktorý mnohí z nás budú vnímať ako výrazný krok v pred.  Avšak otázna bude napríklad samotná funkčnosť. Napríklad transformácie hier, keďže tie sú častokrát oveľa náročnejšie spracované ako aplikácie a nehovoriac o tom, že sú pre nich typické hlavne časté mikrotransakcie, ktoré sú napojené na Google Store .

TIP  Windows Mobile používatelia nemajú dôvod na radosť. UI Facebooku cez Microsoft Edge sa výrazne zhoršilo

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu