NovinkyZaujímavosti

Microsoft bude zelenší. Prihlásil sa k znižovaniu emisií v ovzduší

USA, resp. Spojené štáty americké je jedná z mála krajín na svete, ktorá odmieta Parížsku dohodu, ktorej cieľom je obmedziť emisie skleníkových plynov. Zmenu v zmýšľaní prišla pritom len nedávno, po voľbách prezidenta, v ktorých vyhral Donal Trump. Neznamená to však, že s týmito princípmi sa nemôže stotožniť spoločnosť ako jednotlivec. Čo sa tak aj teraz udialo, spoločnosť Microsoft dala verejný prísľub, že do roku 2030 obmedzí produkciu oxidu uhličitého o 75%.

Nie je to prvýkrát čo sa Microsoft zapája do podobných aktivít

Microsoft pritom v tejto oblasti nie je vôbec nečinným. K znižovaniu CO2 sa prihlásil už aj v minulosti, konkrétne v roku 2009. Výsledkom bolo, že za štyri roky sa podarilo spoločnosti dostať do stavu kedy zanechávala „nulovú stopu“. V preklade spoločnosť toľko koľko CO2 spoločnosť vypustila do atmosféru tak toľko aj odobrala. Prebieha to pritom veľmi jednoduchou formou, vysádzaním stromov, ktoré znižujú CO2 v ovzduší.

V každom prípade takúto činnosť každej spoločnosti oceňujeme a pevne veríme, že Microsoftu sa podarí splniť tento sľub, ktorý v číslach predstavuje až 10 miliónov ton oxidu uhličitého.

Zdroj: Microsoft, Zive.cz

TIP  Pozrite si hrôzostrašné zábery z The Weather Channel vytvorené vo virtuálnej realite z hurikánu Florence v Karolíni
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu