NovinkyWindows 10 Mobile

Microsoft bližšie prezradil dátum ukončenia podpory operačného systému Windows 10 Mobile

Zariadení s operačným systémom Windows 10 Mobile je na trhu stále menej a menej a momentálne dosahujú 1% podiel na trhu so smartfónmi. Napriek tak nízkemu podielu na trhu, Microsoft plánuje tieto zariadenia držať pri živote ešte pár rokov. Prvé správy o blízkom konci vývoja a následne aj podpory sa začali objavovať až tento rok, akonáhle bolo oznámené odrezanie vetiev klasického Windows 10 do Windows 10 Mobile. Desktopová verzia sa posunula na ďalšiu vetvu Redstone 3, no tá mobilná zostala pri trošku zmenenej vetve feature2. Po dlhšom čase sa zase objavili informácie o ukončení podpory týchto mobilných zariadení v roku 2019. Ukázalo sa že toto tvrdenie bolo pravdivé, no zjavne iba čiastočne.

Microsoft sa zrejme posúva s vývojom operačného systému Andromeda, ktorý možno v budúcnosti Windows 10 Mobile nahradí. Keďže definitívny koniec podpory postihne mobilnú platformu už v lete 2019, sa Microsoft musí s vývojom Andromedy trošku poponáhľať. Podpora Windows 10 Mobile zariadení nakoniec ale nebude ukončená v ten istý rok. Podľa najnovších informácií by sa mali dátumy ukončenia podpory líšiť podľa verzií operačného systému, aký máte v smartfóne.

Podpora zariadení, ktoré oficiálne obdržali aktualizáciu Windows 10 Mobile Creators Update, bude ukončená v júni 2019, zatiaľ čo podpora zariadení s počiatočnou verziou Windows 10 Mobile bude ukončená už 9. januára 2018.

Plány Microsoftu vyzerajú nasledovne. Microsoft by do ukončenia podpory všetkých verzií operačného systému Windows 10 Mobile chcel ukončiť vývoj a predstaviť operačný systém Andromeda a Surface Phone. Celkom odvážna predstava, nie?

TIP  CEO spoločnosti Huawei chce nahradiť počítače skladacími smartfónmi

Zdroj: windowslatest.com

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu